Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2276
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nagrody za Najwyższą Jakość QI dla Świdnicy i Powiatu Świdnickiego

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 6:20
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Miasto po raz drugi, a starostwo po raz trzeci zostały laureatami tegorocznej edycji konkursu „Najwyższa Jakość QI 2013” i w środę, 7 sierpnia otrzymały specjalne certyfikaty potwierdzające posiadanie najwyższych standardów w obu urzędach. Konkurs organizuje redakcja Forum Biznesu, a realizuje go pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Klubu Polskie Forum ISO 9000 i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Warto zaznaczyć, że tej nagrody kupić nie można. Otrzymuje się ją zupełnie bezpłatne. Ale przyznawana jest tylko dla tych, co chcą i mają cokolwiek do zaoferowania. – zaznacza Jacek Kozioł z Forum Biznesu Gazety Prawnej, koordynatora Kapituły Konkursowej. – To samorządy same ubiegają się o to prestiżowe wyróżnienie i składają do nas wnioski konkursowe, które my wnikliwie weryfikujemy. W tym roku wpłynęło ich ponad 2.000, ale tylko 170 podmiotów uzyskało wyróżnienia i nagrody.

Świdnica tytułu Laureata oraz Godło QI 2013 otrzymała w kategorii QI Services za najwyższej jakości wypracowane przez miasto formy wspierania przedsiębiorczości i najwyższą jakość obsługi inwestora. Natomiast powiat za najwyższą jakość obsługi osób niepełnoprawnych.

– Wyróżnienie jest dla nas tym bardziej miłe, ponieważ przyznane zostało jednogłośnie przez niezależną Kapitułę Programu przy patronacie takich instytucji jak Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. To potwierdzenie, że wypracowane przez miasto formy wspierania przedsiębiorczości i jakość obsługi inwestora uznane zostały za wzorowe. Weryfikacja naszej pracy pozwala na zauważenie, co jest dobre, a co należy jeszcze poprawić. Cieszę się, że jeśli chodzi o obsługę inwestorów nasze działania po raz kolejny doceniono – mówi Wojciech Murdzek, Prezydent Świdnicy.

– W 2012 roku staraliśmy się skupić na pomocy osobom niepełnosprawny. Do naszych sukcesów zaliczyć możemy otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy oraz w Strzegomiu. W nich osoby dorosłe będą aktywnie spędzać czas w pracowniach: informatycznej, florystycznej, krawieckiej, artystycznej i technicznej. Uzupełnieniem oferty edukacyjnej dla osób niepełnosprawnych działającej przy Zespole Szkół Specjalnych jest nowo otwarte Przedszkole Specjalne – podsumowuje Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

– Cieszymy się, że Kapituła Konkursowa doceniła nasze starania w pomocy osobom niepełnosprawnym. Zdajemy sobie sprawę, że Starostwo jako urząd musi wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wszystkim mieszkańcom – dodaje Zygmunt Worsa Starosta Świdnicki.

Warto dodać, że Kapituła bardzo wysoko oceniła zgłoszenie konkursowe Urzędu Miejskiego w Świdnicy przyznając jedną z najwyższych not w kategorii Usługi. Natomiast Powiat odbierał nagrodę w tym konkursie po raz trzeci, stąd dodatkowo został uhonorowany Nagrodą Specjalną Perłą QI.

***
Najwyższa Jakość QI, to projekt którego celem jest promowanie w firmach i instytucjach skutecznych metod zarządzania jakością. Drugim celem jest wskazanie i promocja tych firm i instytucji, które reprezentują najwyższe standardy, gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 12-08-2013 13:35
Brawo Świdnica! Marudy do kąta !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group