Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 4910
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nagrodzono eko–pomysły

Piątek, 24 grudnia 2021, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Nagrodzono eko–pomysły
Fot. organizatorzy
Konkurs "Mam eko–pomysł!" rozstrzygnięty!

W Sali Krzywej Zamku Książ w Wałbrzychu odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie pn. "Mam eko-pomysł!" Posła Tomasza Siemoniaka.

Głównym celem konkursu było propagowanie tematyki związanej z ochroną środowiska oraz działań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu w formie eseju kreatywnych i realnych pomysłów na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska, w tym przeciwdziałaniu zanieczyszczenia powietrza, wód itp.

Konkurs adresowany był do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych oraz klas 1-3 szkół ponadpodstawowych z powiatów: dzierżoniowskiego, ząbkowickiego, kłodzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego.

W regulaminowym terminie otrzymano 64 prace konkursowe. Najlepsze prace konkursowe zostały wybrane z uwzględnieniem następujących kryteriów oceny: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność, kreatywność, innowacyjność oraz sposób konstruowania wypowiedzi. Z uwagi na bardzo wysoki poziom złożonych prac, Poseł Tomasz Siemoniak przyznał 14 wyróżnień oraz 9 tytułów laureata.

Laureaci pierwszych trzech miejsc oprócz nagród rzeczowych otrzymali od Posła T. Siemoniaka zaproszenie na bezpłatny wyjazd na jednodniową wycieczkę do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu RP. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, goście zostali zaproszeni na zwiedzanie Ogrodów Światła w Zamku Książ.

Lista nagrodzonych:

1. w kategorii - szkoły podstawowe:

· I miejsce - Jakub Mularz,

· II miejsce - Lena Wujda,

· III miejsce - Marta Gnacy, Aleksandra Szpilarewicz,

· Wyróżnienie - Dominika Śmigielska, Maja Kucharska, Wiktoria Cynar, Julia Swęd, Adam Hryń, Martyna Dużyńska, Kaja Frąckowiak, Aleksandra Błaszczyk, Anna Rudzińska, Oliwier Taratuta, Anna Paszkiewicz.

2. w kategorii - szkoły ponadpodstawowe:

· I miejsce - Kornelia Ejsmont,

· II miejsce - Maksymilian Krawiec, Kamila Szymczyk,

· III miejsce - Wiktor Sieradzki, Kamila Banach

· Wyróżnienie - Maja Kurek, Natalia Dominikowska, Maja Bilarczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
3
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group