• Wtorek, 20 sierpnia 2019
  • Godz. 14:44
  • Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
  • Czytających: 2841
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Najlepsi „Pożeracze książek” wyłonieni

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 17 grudnia 2015, 7:20
Aktualizacja: 13:59
Autor: organizatorzy
Fot. organizatorzy
14 grudnia w Bibliotece pod Atlantami odbył się finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Pożeracze książek”. To już 10–ta edycja konkursu i z tej okazji dla uczestników wybrane zostały książki niełatwe, wymagające i takie, które nie są lekturami szkolnymi.

Uczestnicy musieli dokładnie zapoznać się z pozycjami humorystycznymi ("Nieznane przygody Mikołajka" R.Goscinny’ego i J.J. Sempégo), działającymi na wyobraźnię ("Artur i Zakazane Miasto" L.Bessona), magicznymi ("Magiczne drzewo” A.Maleszki), z zabawną i wciągającą fabułą ("Elf Wszechmogący" M.Pałasza), ale też z książkami skłaniającymi do refleksji ("Pozłaca rybka" B. Kosmowskiej) i przedstawiającymi dylematy młodzieży we współczesnym świecie ("Yellow Bahama w prążki" E.Nowak).

Poprzeczka zawieszona była wysoko - do finału dotarli najbardziej wytrwali „pożeracze”. W zmaganiach wzięły udział trzyosobowe reprezentacje poszczególnych szkół, składające się z ucznia klasy IV, V i VI. Uczestnicy indywidualnie odpowiadali na pytania sprawdzające znajomość konkursowych książek, a także drużynowo rozwiązywali pisemne zadania. O zaciętości rywalizacji może świadczyć fakt, że odbyły się liczne dogrywki, a o zajęciu poszczególnych miejsc decydowała różnica jednego punktu. Nagrody trafiły w ręce najlepszych z najlepszych:

Zwycięzcy w kategorii indywidualnej:

Klasa IV: I miejsce Agata Pyka z PSP nr 15, II miejsce Nonna Mandziak z MSP w Szczawnie Zdroju, III miejsce Kornelia Ejsmont z PSP nr 28.
Klasa V: I miejsce Aleksandra Wolf z MSP w Szczawnie Zdroju, II miejsce Krzysztof Żałobka z PSP nr 28, III miejsce Małgorzata Król z PSP nr 15.
Klasa VI: I miejsce Weronika Ożga z MSP w Szczawnie Zdroju, II miejsce Agnieszka Sztonyk z PSP nr 15, III miejsce Krzysztof Fluder z PSP nr 28.

Zwycięzcy w kategorii drużynowej:

I miejsce: PSP nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi
II miejsce: PSP nr 15 im. Jana Kochanowskiego
III miejsce ex aequo: PSP nr 28 im. Jana Pawła II i MSP w Szczawnie Zdroju

Podczas finału wręczone zostały również nagrody w konkursach towarzyszących. W konkursie literackim „Alternatywne zakończenie”, w którym uczestnicy przedstawiali swoje wersje finałów znanych książek, zwyciężyły następujące osoby:

I miejsce: Martyna Rychter kl. VI z PSP nr 26 („Hobbit, czyli tam i z powrotem”)
II miejsce :Paweł Herman kl.VI z PSP nr 6 („Harry Potter vs Wiedźmin”)
III miejsce: Maciej Król kl. IV z PSP nr 30 („Akademia Pana Kleksa”)
Wyróżnienia: Agnieszka Redo kl. IV z PSP nr 26, Anna Limanówka kl. IV z PSP nr 26, Jakub Warmiłło kl. V z PSP nr 30

W konkursie plastycznym „Mali ilustratorzy” najlepsi byli:

Julia Makandasis kl. II z PSP nr 28, Emilia Samko kl. II z PSP nr 6, Julia Korólczyk kl. II PSP nr 28. Wyróżnienia: Jakub Wiśniewski kl. I z PSP nr 28, Amelia Szerer kl. II PSP nr 28, Wiktoria Janusz kl. II z PSP nr 28.

Lista nagrodzonych podana przez organizatorów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group