Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3645
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Najpierw rozbiorą ogrodzenie

Środa, 27 stycznia 2021, 14:17
Autor: JAZ
Wałbrzych: Najpierw rozbiorą ogrodzenie
Fot. archiwum
Stadion na Nowym Mieście jest wciąż w planach budowlano–remontowych Ratusza. Po sporym zamieszaniu, do jakiego doszło w zeszłym roku, nikt w Urzędzie Miasta nie zamierza wycofywać się ze złożonych deklaracji i pomimo sporych kłopotów z pozyskiwaniem środków finansowych na tego typu inwestycje, samorządowcy składają kolejne wnioski na remont obiektu.

- W wydatkach na sport, nie ujęliśmy środków, które trzeba wydać na modernizację stadionu na Nowym Mieście. W tej chwili mamy rozpisany przetarg na aktualizację projektu. Ten projekt, który mamy obecnie, jest sprzed mniej więcej 5 lat i dlatego musimy opracować na nowo. Zmieniło się w tym czasie postrzeganie poszczególnych rozwiązań. Postęp technologiczny jest tak duży, że to wymaga aktualizacji – mówi Roman Szełemej.

W dalszym ciągu prowadzone będą pomniejsze prace, które mają przygotować stadion do gruntownej modernizacji.
- Już w najbliższym czasie, dosłownie w kilku tygodniach, rozpoczną się prace przy zagospodarowaniu terenu przy ogrodzeniu. Rozpoczną się prace rozbiórkowe. Zgłosili się już wykonawcy. Jesteśmy na ostatnim etapie wyboru firmy do pierwszych robót rozbiórkowych, zabezpieczających teren. Chcemy również w tym roku, zgodnie z deklaracją, wydać około 5 milionów złotych na pierwszy etap prac – dodaje prezydent.

Władze Wałbrzycha zgłosiły również modernizację stadionu do konkursu w III edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Projekt pozyskania środków na ten cel zakłada kwotę ponad 20 milionów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

73
66%
Cieszy
12
11%
Hahaha
4
4%
Nudzi
3
3%
Smuci
4
4%
Złości
15
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group