Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4975
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Narkotyki w każdej dzielnicy

Wtorek, 8 lutego 2022, 6:38
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Narkotyki w każdej dzielnicy
Fot. KMP Wałbrzych
Dziesięć osób zostało zatrzymanych od początku tego miesiąca za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli między innymi marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę, czy też tabletki MDMA. Trzech z podejrzanych odpowie również za handel narkotykami.

2 lutego po godzinie 20:00 funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedno z mieszkań na Podzamczu. To właśnie tam zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 31 i 33 lat. Jeden z nich posiadał środki odurzające w postaci marihuany, z których można było wykonać ponad 90 porcji handlowych tych narkotyków. Drugi miał przy sobie mniejsze ilości marihuany.

Dzień później około godziny 15:00 inni policjanci tego samego pionu postanowił sprawdzić, czy narkotyków nie posiada przy sobie młody mieszkaniec Śródmieścia. Podczas czynności procesowych potwierdziło się, że 18-letni wałbrzyszanin również ma przy sobie narkotyki w postaci marihuany, a można było z nich wykonać ponad 50 porcji handlowych tych środków odurzających.

Nie minęła godzina, a kolejni „wywiadowcy” w centrum miasta zatrzymali 35-latka. Przy nim także znaleźli te same środki odurzające, ale w mniejszych ilościach.

Czwartkowy wieczór to wytypowane przez mundurowych kolejne dwa miejsca, w których zatrzymani ukrywali narkotyki. Funkcjonariusze zespołu wywiadowców po godzinie 19:00 zapukali do drzwi jednego z mieszkań na Białym Kamieniu i tam zatrzymali młodego i zaskoczonego wałbrzyszanina. 21-letni mężczyzna posiadał spore ilości – bo aż 100 gramów – metamfetaminy oraz mniejsze ilości amfetaminy. Policjanci kryminalni pierwszego komisariatu podczas dalszych czynności procesowych udowodni mu także handel środkami psychotropowymi.

W tym samym czasie policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy odwiedzili inne mieszkanie w tej samej dzielnicy. Tam zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 40 lat i zabezpieczyli substancje psychotropowe w postaci fentanylu, tabletek MDMA oraz środki odurzające w postaci marihuany. Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut sprzedaży narkotyków innym osobom.

W piątek nad ranem inni policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy na Białym Kamieniu zauważyli idącą ulicą 30-latkę, którą podejrzewali o posiadanie narkotyków. Przy kobiecie mundurowi znaleźli niewielkie ilości marihuany.

Piątkowy wieczór to kolejna zatrzymana przez policjantów kryminalnych Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu osoba z narkotykami. Tym razem mundurowi udali się na Podgórze, gdzie na jednej z ulic zauważyli 20-latka. Młody mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę. Prowadzącym dalsze postępowanie w sprawie policjantom drugiego komisariatu przyznał się również do handlu narkotykami.

W niedzielny poranek policjanci z Boguszowa-Gorc udali się na interwencję domową do jednego z mieszkań w tej miejscowości. 33-latek zachowywał się agresywnie. Policjanci nabrali więc podejrzeń, że może być od wpływem narkotyków. Podczas przeszukania znaleźli w jego ubraniach dwa woreczki z narkotykami. W jednym była marihuana, w drugim amfetamina.

Zatrzymani mężczyźni za posiadanie narkotyków mogą trafić za karty więzienia na najbliższe 3 lata. Ci, którym policjanci dodatkowo udowodnili handel środkami psychotropowymi lub odurzającymi, grozi natomiast kara pozbawienia wolności do lat 10. O losie wszystkich podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

1
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
11
79%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group