Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6344
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Narodowe Czytanie" po raz kolejny

Niedziela, 4 września 2016, 13:54
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Narodowe Czytanie" po raz kolejny
Fot. Robert Bajek
Wałbrzyszanie po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji o nazwie "Narodowe Czytanie". W roku ubiegłym czytano fragmenty powieści „Lalka” Bolesława Prusa, w tym roku natomiast fragmenty książki „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Akcja wspólnego czytania, w Wałbrzychu przygotowana przez Bibliotekę pod Atlantami, odbyła się wczoraj w Multimedialnej Filii Bibliotecznej na Podzamczu. Podobnie jak w latach ubiegłych udział w akcji wziął między innymi Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha, który odczytał pierwszy fragment "Quo Vadis". Podczas wałbrzyskiej edycji "Narodowego Czytania" przedstawione zostały prezentacje multimedialne dotyczące zarówno autora "Quo Vadis" jak i samej książki. Dodatkowo dla uczestników akcji zorganizowano quiz dotyczący tej powieści.

Ogólnopolska akcja "Narodowe Czytanie" została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP. Od tego czasu co roku w tysiącach miast w całej Polsce mieszkańcy zbierają się, aby wspólnie czytać fragmenty wybitnych dzieł naszej literatury a zainteresowanie akcją z roku na rok systematycznie rośnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group