Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4174
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Narodowe Czytanie w Domu Zdrojowym

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 16:55
Aktualizacja: Wtorek, 23 sierpnia 2016, 12:43
Autor: red
REGION, Szczawno Zdrój: Narodowe Czytanie w Domu Zdrojowym
Fot. UM Szczawno Zdrój
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku, 5 września, Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczęli Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa w warszawskim Ogrodzie Saskim.

W tym roku to „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza zostało lekturą Narodowego Czytania. Lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Pierwsze wydanie „Quo vadis” ukazało się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków.

Tegoroczna akcja „Narodowe Czytanie” odbędzie się 3 września w Domu Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju od godz. 14:30 do godz. 17:00.

Fragmenty powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza zostaną odczytane przez zaproszonych gości, dzieci, kuracjuszy, mieszkańców oraz artystów. Ponadto, dzień wcześniej, w piątek 2 września br. od godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. T. Boya-Żeleńskiego w Szczawnie-Zdroju również odbędzie się akcja Narodowego Czytania powieści, zorganizowana przez tę instytucję kultury.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group