Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2645
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Narodowe Święto Niepodległości – uroczyście w Mieroszowie

Środa, 16 listopada 2016, 12:08
Autor: red
REGION, Mieroszów: Narodowe Święto Niepodległości – uroczyście w Mieroszowie
Fot. UM Mieroszów
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w gminie Mieroszów miały wyjątkową oprawę.

11 listopada 2016 roku w dniu Narodowego Święta Niepodległości przypadła 98. rocznica zakończenia I Wojny Światowej oraz odzyskania przez Polskę suwerenności.

W Mieroszowie uroczyste obchody, tak ważnej w historii Polski daty, rozpoczęły się Mszą św. w Kościele pw. Michała Archanioła, w asyście żołnierzy Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka ze Świętoszowa oraz pocztów sztandarowych OSP Mieroszów, OSP Sokołowsko, harcerzy i szkół Gminy Mieroszów. Dalsza część uroczystości, którą prowadzili żołnierze 10BKPanc, przeniosła się do rynku. Po wciągnięciu flagi Rzeczypospolitej Polskiej i odśpiewaniu hymnu, a także apelu pamięci i salwie honorowej, mogliśmy obejrzeć inscenizację przygotowaną przez członków Fundacji Strefa Aktywności Survivalowej „Góry Suche”.

Na część artystyczną, przygotowaną przez Chór „Irysy”, młodzież Gminy Mieroszów oraz zespół „Zgoda” z Chełmska Śląskiego, Mieroszowskie Centrum Kultury zaprosiło wszystkich gości do sali spotkań im. Włodka Szomańskiego. Na rozgrzewkę podano grochówkę.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group