Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Narodowy Dzień Zwycięstwa w Walimiu

Poniedziałek, 11 maja 2015, 6:30
Aktualizacja: 20:15
Autor: opr.red.
Walim: Narodowy Dzień Zwycięstwa w Walimiu
Fot. www.walim.pl
8 maja na Terenie Kwatery Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Walimiu mieszkańcy Gminy oraz zaproszeni goście uroczyście obchodzili 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Powiatowe obchody, z udziałem kombatantów, miały bardzo uroczysty charakter. Uczestniczyło w nich 6 pocztów sztandarowych, przedstawiciele Starostwa Powiatu Wałbrzyskiego i Rady Powiatu, Związki Kombatanckie, delegacje szkół z Jedliny – Zdroju reprezentanci instytucji Gminy Walim, uczniowie i nauczyciele szkół z terenu Gminy.

Przemawiający na początku uroczystości: pan Franciszek Turek – kombatant wojenny, pan Jacek Cichura – Starosta Powiatu Wałbrzyskiego i pan Adam Hausman – Wójt Gminy Walim podkreślili, że II wojna światowej była najkrwawszym konfliktem w dziejach ludzkości, który pochłonął miliony istnień ludzkich. Ważnym przesłaniem zabierających głos było także to, aby czerpać naukę z tragicznej przeszłości i nigdy więcej nie pozwolić, aby taki konflikt się powtórzył.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu oddali hołd ofiarom II wojny uroczystym Apelem Poległych, a młodzież z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu zaśpiewała utwory „ Biały krzyż”, „Czerwone maki”, „Dziewczyna z granatem” i „Nie pamiętasz, bo nie możesz”.

Następnie kilkanaście delegacji złożyło wiązanki przy tablicy pamięci, oddając pokłon ofiarom faszyzmu.

źródło: www.walim.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group