Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3203
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nasadzenia w czasach pandemii

Niedziela, 19 kwietnia 2020, 9:22
Aktualizacja: Wtorek, 21 kwietnia 2020, 8:46
Autor: red
Wałbrzych: Nasadzenia w czasach pandemii
Fot. archiwum
– Gdyby nie pandemia mielibyśmy dzisiaj akcję "Czysty i zielony Wałbrzych", podczas której wspólnie sadzilibyśmy drzewa. Nie oznacza to, że rezygnujemy z nowych nasadzeń. Tylko w tym roku, praktycznie we wszystkich częściach Wałbrzycha, posadziliśmy już ponad 300 drzew, a kolejne 300 zasadzimy w przyszłym tygodniu – mówi prezydent Roman Szełemej.

- Nasadzamy spore ilości brzóz, które dają pozytywną jonizację i posiadają ozdobne pnie (nawet w okresie bezlistnym). Nowe nasadzenia planujemy także w parkach. Chcemy odtworzyć aleję klonów jaworów w Parku im. Króla Jana III Sobieskiego oraz aleję lip drobnolistnych w parku im. Tadeusza Kościuszki na Sobięcinie - kontynuuje prezydent. - Tereny zielone, działkowe stały się miejscem rekreacji, ale przestrzegam, żebyśmy robili to z odpowiedzialnością. Zachowujmy dystans, a najlepiej pozostawać w domu. Musimy się do tego przyzwyczaić. Wykonujemy coraz więcej testów i przejmuje jako samorząd aktywność, bo specjalnie nie możemy na kogoś innego liczyć. Podejmujemy decyzje oszczędnościowe. Ogromna większość wałbrzyszan opowiedziała się za wyłączaniem oświetlenia ulicznego w godzinach 0.00-4.00. To oszczędność na poziomie 80 tys. zł miesięcznie.

Tymczasem koronawirusa wykryto u lekarza, który pracował w wałbrzyskim szpitalu na oddziale neurochirurgii. Oddział został zamknięty, a u pacjentów i personelu medycznego zostaną przeprowadzone testy na obecność koronawirusa.

Twoja reakcja na artykuł?

14
44%
Cieszy
1
3%
Hahaha
3
9%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
13%
Złości
9
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group