Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nasi młodzi sportowcy w gronie nagrodzonych przez Marszałka

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 12:15
Aktualizacja: 12:23
Autor: red
REGION: Nasi młodzi sportowcy w gronie nagrodzonych przez Marszałka
Fot. UMWD
Prawie pół miliona złotych przeznaczył w tym roku urząd marszałkowski na stypendia dla młodych sportowców z Dolnego Śląska. W Karpaczu marszałek Cezary Przybylski razem z wicemarszałek Iwoną Krawczyk spotkali się z laureatami z regionu.

Samorząd województwa od lat wspiera dolnośląskich sportowców. W tym roku 93 osoby (76 z okręgu wrocławskiego i 17 z regionu) otrzymały stypendia za sukcesy osiągnięte w 2016 roku. Wśród nich są laureaci Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy i Polski. O kwocie przyznanego świadczenia decyduje osiągnięty wynik.
− Stypendia są jedną z form pomocy w rozwoju młodych sportowców. Dla wielu z nich te środki oznaczają możliwość treningu i przyczynią się do odnoszenia kolejnych sukcesów. To jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy samorządu – zaznaczał podczas gali Marszałek Cezary Przybylski.

Wśród 17. zawodników trenujących na Dolnym Śląsku (poza obszarem wrocławskim) są m.in.: biathloniści, lekkoatleci czy saneczkarze. Jak co roku stypendia będą wypłacane przez 10 miesięcy, od kwietnia do grudnia tego roku.
− Wszystkim naszym stypendystom serdecznie gratuluję. Dziękuję również trenerom i rodzicom za ich zaangażowanie. Życzę wytrwałości w realizacji pasji i dalszych sukcesów we współzawodnictwie sportowym – mówiła Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wśród wyróżnionych sportowców jest grupa z naszego regionu. Są to Weronika Grzelak, lekkoatletka wałbrzyskiego Górnika oraz biathloniści z Czarnego Boru - Przemysław Pancerz, Wojciech Filip, Bartłomiej Filip, Mateusz Janik, Tomasz Jurczak.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group