Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2093
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Nasza Księga pisana na Spągu Szybu WITOLD

Piątek, 27 stycznia 2017, 10:26
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Nasza Księga pisana na Spągu Szybu WITOLD
Fot. organizatorzy
Po kilku miesiącach intensywnej pracy młodzież z Pracowni Twórczej SPĄG, działającej w Centrum Kulturalno–Kongresowym WITOLD w Boguszowie–Gorcach, doczekała się włączenia „Naszej Księgi pisanej na SPĄGU” do eksponatów Izby Pamięci.

Projekt autorstwa Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej z Wrocławia pt: „Księga Henrykowska naszego miasta” rozpoczął się w październiku i był finansowany w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. W poszukiwaniu inspiracji młodzi autorzy odwiedzili wrocławskie muzea, Uniwersytet i oczywiście Henryków - stolicę Księgi Henrykowskiej. Ponadto uczestniczyli oni w warsztatach, prowadzili wywiady i rozmowy z bliskimi, gromadzili zdjęcia i akcesoria do wykonania okładki. Finałem była uroczystość, na którą przybyli rodzice, dziadkowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły w Gorcach, przedstawiciele stowarzyszenia byłych górników kopalni Witold, autorka projektu dr Kamila Kamińska oraz inne osoby, które młodzież osobiście zaprosiła na premierę swojej księgi. Wszyscy z podziwem przyglądali się efektom kreatywnej pracy młodzieży. Spotkanie obfitowało w rozmowy i wspomnienia o dawnych losach miasta.

Od drugiej połowy stycznia Księga jest udostępniona dla zwiedzających w Izbie Pamięci Górnictwa i Kopalnictwa CKK WITOLD. Można w niej znaleźć opisy tajemniczych miejsc, poczytać wywiady i opowiadania o ludziach ważnych dla miasta, poznać sekrety podwórek. Niestandardowe teksty i zaskakujące ciekawostki bywają źródłem uśmiechu lub zadumy i decydują o wyjątkowości „Naszej Księgi”.

Autorzy ze SPĄGA i opiekun grupy Anna Nelke serdecznie zapraszają i zachęcają do obejrzenia Księgi w godzinach pracy Centrum: od poniedziałku do piątku 10.00-18.00, w weekendy od 11.00 do 15.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group