Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nauczycielu zamigaj!

Piątek, 28 marca 2014, 6:20
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Nauczycielu zamigaj!
Fot. red
Fundacja Wałbrzych 2000 we współpracy z Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy i Towarzystwem Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST” pozyskała środki z Unii Europejskiej na realizację projektu „Naucz się z nami rozmawiać”.

W ramach projektu nauczyciele i pracownicy pedagogiczni przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z gmin: Głuszyca, Jedlina-Zdrój i Walim będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w 3-stopniowym kursie polskiego języka migowego (poziom podstawowy, doskonalący i zaawansowany), którego ukończenie pozwala na przystąpienie do egzaminu i zdobycie uprawnień tłumacza języka migowego.

Kursy prowadzone będą o kwietnia do lipca br. w formie dwudniowych spotkań – w piątki i soboty, a terminy zajęć zostaną dopasowane do potrzeb i oczekiwań uczestników. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy ul. Grunwaldzka 26 oraz Fundacji Wałbrzych 2000 w Wałbrzychu ul. Wrocławska 53.
- Zapraszamy do udziału w kursach języka migowego – mówi Magdalena Zywar, kierowniczka projektu. - To nieczęsta okazja, żeby bezpłatnie nauczyć się nowego języka, poznać specyfikę komunikacji i savoir-vivre w kontaktach z osobami niesłyszącymi, a także poszerzyć swoje możliwości zawodowe. Zapewniamy certyfikowanych wykładowców, którzy nauczą uczestników ok. 1500 znaków języka migowego i techniki jego używania, materiały szkoleniowe i dostęp do największej w Europie platformy edukacyjnej migaj.eu, a także posiłki w trakcie zajęć.

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoby mające problemy ze słuchem, posługujące się językiem migowym mają prawo korzystać z pomocy osoby, która będzie w stanie ułatwić im kontakt. Obowiązek zapewnienie tłumacza języka migowego dotyczy wszystkich urzędów administracji, policji, straży pożarnej oraz miejskiej i ośrodków zdrowia. Dodatkowo każda z wymienionych placówek musi udostępniać możliwość komunikowania się osobie niepełnosprawnej, czyli w rozumieniu ustawy posiadać pracownika z minimalną wiedzą z języka migowego lub posiadać dostęp do narzędzi ułatwiających kontakt takich jak sms, poczta elektroniczna, komunikatory internetowe i strona www przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenia do projektu przyjmuje: Fundacja Wałbrzych 2000, 58-309 Wałbrzych, ul. Wrocławska 5, tel. 74 843 45 32, email: biuro@walbrzych2000.pl.

Szczegółowe informacje: www.migowy.walbrzych2000.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group