Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4050
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Naukowo w Walimiu

Sobota, 27 września 2014, 6:20
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 8:45
Autor: red
REGION, Walim: Naukowo w Walimiu
Fot. użyczone
Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Humanistyczna w Bielsku Białej oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Walim zorganizowali ogólnopolską konferencję naukową w Walimiu.

Naukowcy, biznesmeni, politycy i samorządowcy przyjechali z różnych stron naszego kraju po to, aby podzielić się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i uwagami na temat „Zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego w dobie globalizacji XXI wieku”.

Uczestników powitała w imieniu organizatorów Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Walim, prof. dr hab. Elżbieta Weiss oraz dr Iwona Kłóska z WSEH w Bielsku – Białej. Przez dwa dni trwały wykłady i dyskusje dotyczące rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, roli organizacji pozarządowych, zarządzania pracownikami w administracji, zarządzania jakością. Duża część uwagi została poświęcona tematowi, który dotyczy procesu przekształcania się gminy z modelu centralistycznego w model wspólnotowy obywatelski. Zostało poruszonych bardzo wiele innych tematów takich jak: szkolnictwo, budżet zadaniowy, bezpieczeństwo lokalne, wpływ funduszy unijnych czy współdziałanie i kooperacja przedsiębiorstw jako czynnik rozwoju gminy.

Dwa dni gorący dyskusji, wymiany doświadczeń, nowatorskich pomysłów – tak można podsumować pierwszą konferencję naukową w Walimiu.

www.smgwalim.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group