• Środa, 21 sierpnia 2019
  • Godz. 0:53
  • Imieniny: Joanny, Franciszki, Kazimiery, Piusa
  • Czytających: 4643
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nie bądź obojętny na ludzką krzywdą

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Piątek, 3 lutego 2012, 14:31
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:51
Autor: opr. PAW
Fot. red
Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. OSP w Czarnym Borze apeluje, by nie być obojętnym na ludzką krzywdę.

Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Wójt gminy apeluje o informowanie urzędu gminy (tel. 74/8450139), Ośrodka Pomocy Społecznej (tel. 74/8450367) oraz policji (997) o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie czy też zamarznięcie. Jednocześnie przypominamy, że przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiono specjalną infolinię, gdzie dzwoniąc pod bezpłatny nr 800 16 60 79 można uzyskać informację o możliwych formach wsparcia na terenie całego województwa.

Zima to także okres zwiększonej liczby pożarów i zatruć tlenkiem węgla. Państwowa Straż Pożarna przypomina, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń grzewczych i gazowych. Pod żadnym pozorem nie należy zasłaniać ani nie zaklejać przewodów wentylacyjnych. W urządzeniach gazowych, w przypadku braku wystarczającej ilości powietrza, dochodzi do niezupełnego spalania i wytworzenia się niewyczuwalnego tlenku węgla. Niepokojącymi objawami świadczącymi o ulatniającym się tlenku węgla mogą być nudności, senność i bóle głowy. Strażacy przestrzegają, aby do ogrzewania pomieszczeń używać tylko urządzeń gazowych i elektrycznych posiadających atesty.

Źródło: www.czarny-bor.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group