Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nie będą wiercić

Środa, 24 sierpnia 2016, 14:21
Aktualizacja: 14:23
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Nie będą wiercić
Fot. red
Dziś podana do wiadomości została informacja, że poszukiwacze "złotego pociągu" wstrzymują swoje poszukiwania i rezygnują z planowanych odwiertów.

Wprawdzie wiertnica została sprowadzona na miejsce poszukiwań "złotego pociągu", ale nie zostanie w tym celu użyta. Piotr Koper i Andreas Richter podjęli decyzję, po konsultacjach ze specjalistami, że wiercenie, które było zaplanowane na najbliższy piątek, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz właściciele spółki XYZ chcą zastosować inną metodę, a mianowicie wykorzystać do badań sejsmograf. Ma to polegać na wywierceniu dwóch dziur, w które zostaną wprowadzone sejsmografy. Te właśnie sejsmografy zbadają teren i ewentualnie potwierdzą lub zaprzeczą istnienie obiektu w tym miejscu. By użyć takiej właśnie metody potrzeba czasu i kolejnych zezwoleń, choćby konserwatora zabytków, czy właściciela terenu, jakim jest PKP, bowiem obecne pozwolenie na prowadzenie prac jest ważne tylko do końca sierpnia.

Dziś i jutro na terenie dotychczasowych poszukiwań "złotego pociągu" będą trwały jedynie prace porządkowe oraz demontowanie ogrodzenia. Na piątek zaplanowana jest konferencja prasowa, podczas której inicjatorzy tego przedsięwzięcia podsumują dotychczasowe efekty ich działań i mają zaprezentować nowy harmonogram i plan poszukiwań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group