Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3825
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Nie będzie referendum

Sobota, 24 lipca 2021, 10:38
Aktualizacja: 10:40
Autor: JAZ
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Nie będzie referendum
Fot. JAZ
Bardzo nikłym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie zwolenników odwołania prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, które pomimo braku lokalnych władz, zorganizowane zostało na terenie Szczawna–Zdroju.

Antyszczepionkowcy, przeciwnicy prezydenta Szełemeja, od pewnego czasu głośno mówili, że będą chcieli zdobyć poparcie mieszkańców w celu odwołania wałbrzyskiej władzy. Zapowiadali referendum, ale zanim do tego mogło dojść, musieli zebrać wymaganą liczbę podpisów. Zebrali nieco ponad 2 tysiące. Wymagana bariera 8 tysięcy okazała się zbyt dużą i to zamknęło sprawę. Do referendum nie dojdzie.

O tym dlaczego w ogóle doszło do zbierania podpisów przeczytacie (TUTAJ)

Grupa inicjatorów akcji nie kryła swojego rozczarowania, ale deklarują, że na tym nie kończą walki o swoje. Całemu spotkaniu przyglądała się straż miejska i policja. Na szczęście nie doszło do żadnych incydentów. W trakcie samo spotkanie przerodziło się w formę sprzeciwu przeciwko szczepieniu. Gościnnie wystąpili dr Zbigniew Hałat, dr Piotr Rossudowski, znani z udziałów w programach telewizyjnych radykalnie nacjonalistycznych stacji telewizyjnych. Każdy jednak mógł zadać pytanie i wysłuchać racji przeciwników szczepień. Całość zakończył mikro koncert z cyklu: „Połączeni Muzyką - Przeciw Segregacji”.

Twoja reakcja na artykuł?

14
19%
Cieszy
27
36%
Hahaha
3
4%
Nudzi
4
5%
Smuci
4
5%
Złości
22
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group