Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Nie daj się: wypadek to nie przypadek!

Sobota, 23 lutego 2019, 13:17
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Nie daj się: wypadek to nie przypadek!
Fot. organizatorzy
O tym, że jako uczestnicy ruchu mamy ogromny wpływ na zdarzenia drogowe – ich ilość i konsekwencje – przekonuje tegoroczna edycja kampanii społecznej i konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”. – Pod hasłem „Wypadek to nie przypadek” zamierzamy uświadamiać kierowców o ich odpowiedzialności. Wskażemy, co od strony praktycznej jesteśmy w stanie zrobić i pokażemy cenne „triki” za kółkiem – mówi Piotr Starczukowski, inicjator akcji i twórca Akademii Bezpiecznej Jazdy.

Płynna jazda, hamowanie w nagłych wypadkach i na śliskiej nawierzchni, omijanie przeszkody, udzielanie pierwszej pomocy. To podstawowe ćwiczenia, na jakich skupia się Akademii Bezpiecznej Jazdy podczas szkoleń w ramach kampanii społecznej i konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”.

Za nami już pierwsza odsłona 14. edycji akcji, realizowanej w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Podczas szkolenia, które odbyło się w dniach 16-17 lutego, szlify z bezpiecznej jazdy otrzymali zakochani.
- Podobnie jak mój chłopak Damian, mam prawo jazdy od ponad pół roku i bardzo lubię jeździć samochodem. Najcenniejsze rady, co do zachowania na drodze, otrzymywałam dotąd od rodziców, którzy ciągle obawiają się o moje bezpieczeństwo. Szkolenie „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” potwierdziło moje przekonanie, że jazda samochodem to konieczność nieustannego skupienia. Myślenia też o tym, co niefrasobliwego mogą zrobić inni oraz jakie my mamy możliwości, aby zapobiec stłuczkom czy wypadkom. Trening z techniki jazdy z instruktorami był świetny – mówi Julia Niechaj, tegoroczna maturzystka z Wałbrzycha.

W dniach 9-10 marca zaplanowane jest kolejne spotkanie w ramach akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, którą wspierają Toyota Motor Manufacturing Poland Wałbrzych i Jelcz - Laskowice, Prezydent Miasta Wałbrzycha, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu i Urząd Miejski. Tym razem, z okazji Dnia Kobiet, na szkolenie zapraszane są tylko panie. Następnie, w kwietniu odbędzie się kurs dla mężczyzn. Równolegle, w Wałbrzychu i Jelczu – Laskowicach prowadzone będą także szkolenia dla pracowników fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland.

Udział w akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” może wziąć każda osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B, która wypełni formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej konkursu (www.bezpieczny-kierowca.pl). Z pośród osób zarejestrowanych, organizator wyłania uczestników każdego szkolenia. Inną możliwością trafienia na szkolenie jest nabór prowadzony przez medialnych patronów akcji.
- W tym roku pod hasłem „Wypadek to nie przypadek” uświadamiamy kierowców o ich odpowiedzialności i konsekwencjach udziału w ruchu drogowym. Pokazujemy skutki bezmyślności i udowadniamy, że każdy kierowca ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego – mówi Piotr Starczukowski, twórca akcji i Akademii Bezpiecznej Jazdy.

Podkreśla, że tym, co każdego dnia możemy zrobić jest choćby „włączenie” myślenia i zdolności przewidywania zachowań innych uczestników ruchu oraz zdjęcie nogi z gazu. Bez wątpienia, mamy także wpływ na stan techniczny pojazdów, którymi kierujemy. Sprawne zawieszenie i układ hamowania, dobra jakość opon czy oświetlenia - to podstawowe czynniki wpływające na czas i jakość reakcji samochodu, a także naszą możliwość zauważenia niebezpieczeństwa.
- W tegorocznej akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” udział weźmie ok. 200 osób, ale naszym celem jest, aby z wiedzą i impulsem do uruchomienia rozsądku za kółkiem dotrzeć do znacznie szerszego grona kierowców. Nie bójmy się refleksji oraz samokrytyki. Nie każdy musi być mistrzem kierownicy. Każdy popełnia błędy, ale też każdy ma możliwość nauczenia się, jak je eliminować – podkreśla Piotr Starczukowski, były kierowca rajdowy, którego Akademia Bezpiecznej Jazdy ma na koncie aż 20 lat doświadczeń w branży szkoleniowej.

Laureaci konkursu „Bezpieczny Kierowca”
2018 - Rafał Chowański
2017 – Mateusz Baranowski
2015 - Bartosz Nykiel
2014 - Marek Rybczyński
2013 - Anna Żabska
2012 - Marek Simkiewicz
2011 - Zbigniew Marzec
2010 - Krzysztof Wójtowicz
2009 - Dariusz Trembowski
2008 - Piotr Kotliński
2007 - Tomasz Wach
2006 - Łukasz Kozłowski

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
4
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group