Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4049
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Nie można stracić czujności

Środa, 7 września 2022, 9:27
Autor: red
powiat wałbrzyski: Nie można stracić czujności
Fot. KMP Wałbrzych
Dwie mieszkanki powiatu wałbrzyskiego w minionym tygodniu padły ofiarą oszustów. Ci zadzwonili do pokrzywdzonych i podawali się za funkcjonariuszy Policji. Kobiety niestety przekazały im swoje oszczędności.

Metod działania oszustów jest wiele, cel tylko jeden – skłonić do przekazania pieniędzy. Niestety przekonały się o tym dwie mieszkanki powiatu wałbrzyskiego. 91-letnia kobieta straciła w ten sposób 15 tys. złotych, druga - 79-latka - przekazała oszustom 20 tys. złotych. W obu przypadkach sposób działania sprawców był identyczny.

Na numer stacjonarny zadzwonił oszust i podając się za za policjanta, przedstawił nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, w którym sprawcą miała być najbliższa osoba pokrzywdzonych. Następnie poinformował rozmówczynie o tym, że musi zostać wpłacona kaucja, bo inaczej bliska im osoba trafi do więzienia. Niestety rozmówca był na tyle przekonujący, że kobiety uwierzyły w jego opowieść. Chwilę po zakończonej rozmowie pod drzwiami pokrzywdzonych zjawił się mężczyzna podający się za policjanta, któremu seniorki przekazały swoje oszczędności, w przekonaniu, że pomagają członkowi rodziny. Po kilku godzinach, po rozmowach z najbliższymi, kobiety zorientowały się, że padły ofiarą oszustwa.

Twoja reakcja na artykuł?

1
7%
Cieszy
1
7%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
2
14%
Złości
8
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group