Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4144
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nie odebrał Krzyża Wolności i Solidarności

Poniedziałek, 4 września 2017, 11:19
Aktualizacja: Wtorek, 5 września 2017, 15:42
Autor: red
Wałbrzych: Nie odebrał Krzyża Wolności i Solidarności
Fot. red
Napisał do naszej redakcji Pan Arkadiusz Frąszczak, który nie odebrał w sobotę Krzyża Wolności i Solidarności i podaje, z jakiego powodu to zrobił.

"W dniu 2 września w Starej Kopalni odbyło się wręczenia Krzyża Wolności i Solidarności. Niestety, nie mogłem przybyć i przyjąć tego odznaczenia z przyczyn osobistych, które wyjaśniam w liście otwartym do Prezydenta RP. W dniu dzisiejszym na stronach IPN nie ma mojej osoby do odznaczenia, pomimo potwierdzenia przybycia w rozmowie z Panią Barbarą Misiewicz z IPN w dniu 23.08.2017. Sądzę, iż po otrzymaniu mojego listu zostałem z niej usunięty. Szanowna Redakcjo nie kieruję się chęcią rozgłosu, a tylko chciałbym, aby ten fakt został sprawiedliwie zauważony".

List otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy:

"Panie Prezydencie. Jestem zaszczycony za uhonorowanie mojej postawy w czasach walki z komunizmem - Krzyżem Wolności i Solidarności.

Nie mogę jednak przyjąć tego odznaczenia co najmniej z dwóch powodów:
Przede wszystkim Pan jako prezydent RP przysięgał na Konstytucję, którą Pan łamie - nie godzę się z tym!
Po drugie IPN - jako instytucja, która powinna być niezależna od jakiejkolwiek władzy, służy interesom obecnie rządzących. Dla mnie symbolem Wolności i Solidarności jest i pozostanie, między innymi Lech Wałęsa, którego ogromny wkład w odzyskanie niepodległości niweczy właśnie IPN. A osoby takie jak Pan poseł Stanisław Piotrowicz czy Pan ambasador Andrzej Przyłębski są stawiane teraz jako wzór demokracji - Panie Prezydencie, czy to nie jest jakiś rechot historii?"

Arkadiusz Frąszczak

Czytaj również

Komentarze (95) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group