Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Nie stójcie w korku

Czwartek, 30 lipca 2020, 11:43
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 8:18
Autor: red
REGION, Mieroszów: Nie stójcie w korku
Fot. archiwum
Policjanci ruchu drogowego apelują do turystów wybierających się do czeskiego Adršpachu.

Wałbrzyscy policjanci zwracają się z apelem do turystów wybierających się do czeskiego Adršpachu, którzy chcieliby skorzystać z przejścia granicznego przy ul. Kwiatowej w Mieroszowie.

Obecnie po stronie czeskiej na tej trasie występują utrudnienia w ruchu drogowym związane z remontem nawierzchni jezdni, a przy tym także brakiem miejsc postojowych. W związku z tym wszystkim kierującym zaleca się wybranie przejścia granicznego w Golińsku i pozostawienie samochodu na jednym z polecanych przez stronę czeską parkingów.

W przypadku pokonania przejścia granicznego przy ul. Kwiatowej w Mieroszowie może się okazać, że utkniemy w gigantycznym korku. Niewykluczone jest również, że zostaniemy zawróceni przez policjantów z tego kraju do Polski, ze względu na brak możliwości przejazdu dalszym odcinkiem drogi w kierunku Adrešpachu. Strona czeska zaleca dotarcie do tej turystycznej miejscowości trasą przez przejście graniczne w Golińsku.

Wybierając się do Adršpachu warto pamiętać o właściwym i bezpiecznym parkowaniu. Wg strony czeskiej najlepiej swój samochód pozostawić na parkingach przy dworcach kolejowych w Teplicach nad Metují (centralny lub miasto) i dalej udać się pociągiem do miejsca docelowego. Pociągi w obu kierunkach kursują co pół godziny, a przystanek w Adršpachu znajduje się w pobliżu wejścia do skalnego miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
1
7%
Hahaha
2
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group