Czytających: 4872

REGION: Nie tacy Galaktyczni

Czwartek, 4 maja 2023, 9:04
Aktualizacja: 9:22
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika, choć większość postawiła na nich krzyżyk, nadal walczą o utrzymanie w IV lidze. Tym razem pokonali na wyjeździe Galakticos Solna 4–3.

Wałbrzyszanie wyszli na prowadzenie już w 2. minucie po trafieniu Adama Nieźwiedzkiego. Po pół godzinie gry do siatki miejscowych trafił Dawid Rosicki. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, w której wałbrzyszanie zagrali bardzo skutecznie. Już w 60. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Sławomir Orzech i musieliśmy sobie radzić w osłabieniu. W 74. minucie biało-niebiescy wyszli z szybką akcją i w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Niedźwiedzki, który podwyższył na 0-3. Na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry wreszcie do głosu doszedł Galaktikos, który zdobył gola na 1-3. Emocje dopiero się w tym momencie rozpoczęły. Szybka odpowiedź Górnika i znów Niedźwiedzki w roli głównej 1-4. Miejscowi jednak nie zamierzali oddawać pola i walczyli do ostatnich sekund i w efekcie na początku doliczonego czasu gry zdobyli gola na 2-4, a w jednej z ostatnich akcji meczu skutecznie egzekwowali jedenastkę i ustalili wynik spotkania na 3-4.

Galakticos Solna - Górnik Wałbrzych 3-4 (0-2)