Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2093
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niecodzienna flaga w Głuszycy

Wiadomości: Głuszyca
Czwartek, 13 listopada 2014, 6:25
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Głuszycy – jak co roku – uczniowie tamtejszych szkół, wspólnie z rodzicami, opiekunami, nauczycielami i mieszkańcami tworzyli flagę Polski. W tym roku jednak impreza przybrała zupełnie inną formę niż w latach ubiegłych.

W poprzednich latach akcja polegała na stworzeniu rekordowo długiej flagi, powstałej z setek połączonych ze sobą małych, własnoręcznie przez uczniów wykonanych flag na kartkach formatu A4. Podczas pierwszej edycji imprezy stworzono flagę składającą się z 686 kartek a jej długość wyniosła 194,5m. W roku ubiegłym na flagę składało się około 1700 kartek formatu A4 a jej łączna długość wyniosła 561,5 metra. Została rozwinięta wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej i Częstochowskiej, aby powrócić ostatecznie na ulicę Grunwaldzką. Warto podkreślić, że flaga była tak długa, że musiała być podwójnie złożona na obu ulicach.

W tym roku z przyczyn technicznych akcja wyglądała zupełnie inaczej. Zamiast tworzenia rekordowo długiej flagi na placu przy ulicy Grunwaldzkiej pojawiła się duża flaga, do której przyczepiono biało-czerwone kartki z życzeniami dla Polski z okazji 11 Listopada. Oprócz znajdujących się na fladze życzeń przygotowanych przez uczniów głuszyckich szkół każdy przechodzień mógł na miejscu, przy dźwiękach patriotycznych pieśni wypisać własne życzenia i przywiesić je do flagi.

Pomysłodawcą tej cyklicznej akcji jest Zespół Szkół w Głuszycy, który w ten sposób chce upamiętnić Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorzy zapewniają, że projekt będzie kontynuowany, nie wiadomo jednak jaką formę przybierze w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gł 13-11-2014 22:59
11 to by miało jakiś sens-flaga itp.Ale kto by z uczniów przyszedł 11,lepiej nie mieć zajęć i to legalnie bez wagarów.Większość ludzi przechodziła obojętnie ze względu na inny czas zorganizowania tego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group