Wągrowiec: Nielba Wągrowiec – Górnik Wałbrzych 1–1

Sobota, 28 sierpnia 2010, 15:42
Aktualizacja: Niedziela, 29 sierpnia 2010, 13:21
Wągrowiec: Nielba Wągrowiec – Górnik Wałbrzych  1–1
O godzinie 17.00 rozpocznie się mecz Nielba – Górnik
Rozpoczynamy relację na żywo z meczu II ligi Nielba Wągrowiec – Górnik Wałbrzych.

Nasz zespół wystąpi dziś w następującym składzie: Jaroszewski - Przerywacz, Wojtarowicz, Kłak, D.Michalak - G.Michalak, Rytko, Morawski, Wepa - Zinke, Janik. Na ławce rezerwowych pozostają: Główka, Majka, Protasewicz, Łaski, Moszyk, Tobiasz, Konarski.

Nasi występują dziś w białych strojach. Rywale Górnika w żółto-czarnych koszulkach. Spotkanie sędziuje arbiter ze Szczecina Artur Aluszyk.

Uderzenie Rytki z dystansu minęło światło bramki. Już w 3. minucie żółtą kartką ukarany został Grzegorz Michalak. Na razie na stadionie nie ma kibiców z Wałbrzycha. Za to wspomagają naszych piłkarzy fani Zawiszy Bydgoszcz.

5 minuta. Niebezpiecznie na przedpolu Nielby. W polu karnym upadł Zinke, ale sędzia nie dopatrzył się faulu na pomocniku Górnika. 9 minuta spotkania. Nadal 0-0. Mecz toczony jest w dość wolnym tempie. Brakuje dogodnych sytuacji strzeleckich.

Nasi mieli rzut wolny, a chwilę później rzut rożny, ale defensywa miejscowych poradziła sobie z tym zagrożeniem. 16 minuta meczu 0-0. Na razie obie ekipy skupiają się na obronie. Minęło 20 minut meczu, ale żadna z drużyn nie potrafi przejąć inicjatywy i oddać celnego strzału na bramkę rywala. Tymczasem w równolegle rozgrywanym meczu II ligi zachodniej Polonia Nowy Tomyśl przegrywa u siebie z Olimpią Grudziądz 1-2.

W 24. minucie po faulu Rytki, który został ukarany żółtą kartką, świetną okazję do zdobycia gola miała Nielba, ale Pietrowskiemu zabrakło precyzji.

0-1 dla Górnika!!! Składna akcja zespołu. Podawał Zinke i Grzegorz Michalak wpisuje się na listę strzelców. 35 minuta meczu. Groźny strzał Zinkego bez efektu bramkowego. Optyczną przewagę posiadają biało-niebiescy.

Na spotkaniu znajduje się nasz sprawozdawca i potwierdza, że strzelcem gola dla Górnika jest Grzegorz Michalak. 40 minuta meczu. Nadal prowadzimy. Piłkarzom grę utrudnia padający deszcz.

Szybki kontratak Górnika zakończony niecelnym uderzeniem Zinkego. Nad Wągrowcem ulewa. Jeszcze w 45. minucie strzał na bramkę Górnika oddają miejscowi, ale Jaroszewski pewnie broni. Koniec pierwszej odsłony meczu. Wałbrzyszanie zasłużenie prowadzą 1-0.

Rozpoczyna się druga połowa. Zmiana w ekipie gospodarzy. Za Sergiela wchodzi Klawiński. Po ulewnym deszczu boisko jest nasiąknięte wodą. Piłkarze mają olbrzymie problemy z utrzymaniem się na murawie. Grą rządzi przypadek.

Z dystansu próbuje uderzać Morawski, ale jego uderzenie jest bardzo niecelne. Mija 54. minuta meczu. Mało składnych akcji. Optyczną przewagę zaczyna osiągać Nielba. Miejscowi mieli rzut wolny z linii pola karnego, ale futbolówka uderzyła w mur piłkarzy Górnika.

Żółtą kartką ukarany zostaje Adam Kłak. 61 minuta meczu. Wynik nadal bardzo korzystny dla biało-niebieskich. Nasi mądrze się bronią i rozbijają ataki Nielby w środkowej strefie boiska. Kolejna zmiana w ekipie Nielby. Sarbinowski wchodzi w miejsce Mikołajczaka.

25 minut do zakończenia regulaminowego czasu gry. W drugiej części obie ekipy nie oddały jeszcze celnego strzału. Gra wyraźnie siadła. Olimpia Grudziądz prowadzi już w Nowym Tomyślu 3-1.

71 minuta meczu. Nadal 0-1. Mimo że do końca meczu pozostał kwadrans, trener Bubnowicz nie decyduje się na żadną zmianę. Mecz bardzo wyrównany. Są wreszcie zmiany w Górniku. Za Zinke wchodzi Konarski, a Moszyk zmienia Janika. Na 10 minut przed końcem meczu na stadion dotarła grupa kilkudziesięciu fanów Górnika.

Tracimy gola w 81. minucie meczu. Wynik 1-1. Dośrodkowanie z prawej strony boiska. Jaroszewski minął się z piłką i gola dla Nielby zdobył najlepszy strzelec tego zespołu - Leśniewski. Kolejna zmiana w Górniku. Za Kłaka wchodzi Protasewicz.

Konarski został ukarany żółtą kartką. Nasi starają się atakować. Do końca meczu 5 minut. Mieliśmy rzut wolny z bliskiej odległości od bramki Nielby, ale bez efektu bramkowego. Żółtymi kartkami ukarani w ekipie gospodarzy Bartkowiak i Figaszewski.

Sędzia nie oszczędza piłkarzy. Tym razem żółte kartki dostają Dariusz Michalak i Wojtarowicz. Arbiter doliczył 3 minuty.W ostatniej akcji Górnik miał jeszcze szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

Mecz kończy się remisem 1-1.