Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3027
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nielegalny tytoń i papierosy

Sobota, 1 listopada 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:52
Autor: opr.red.
Świebodzice: Nielegalny tytoń i papierosy
Fot. red.
Prawie 40 kilogramów tytoniu i 300 sztuk papierosów ujawnili policjanci ze Świebodzic wspólnie z celnikami podczas przeszukania mieszkania 41–letniego mieszkańca Świebodzic.

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu, na terenie Świebodzic zabezpieczyli tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W mieszkaniu należącym do 41-letniego mieszkańca Świebodzic funkcjonariusze w trakcie przeszukania ujawnili blisko 40 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej oraz 300 sztuk papierosów. Właściciel mieszkania został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie przesłuchania policjantom powiedział, że zabezpieczony tytoń i papierosy miał na własny użytek. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły 23 tysiące złotych.

Po wykonaniu niezbędnych czynności zatrzymany został zwolniony, tytoń i papierosy zabezpieczone zostały przez funkcjonariuszy Izby Celnej. 41-letni mieszkaniec Świebodzic odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Za czyn ten grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech.

źródło: www.swidnica.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group