• Czwartek, 19 września 2019
  • Godz. 2:26
  • Imieniny: Konstancji, Januarego, Teodora
  • Czytających: 2947
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Niepełnosprawni też potrafią być aktywni

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 9 grudnia 2018, 6:39
Autor: JAZ
Fot. JAZ
7 grudnia w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego podziękowano za zaangażowanie osobom i instytucjom wspierającym inicjatywy na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Sama uroczystość nawiązywała do 3 grudnia, który był Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie w Ratuszu wykorzystano do wręczenia podziękowań osobom indywidualnym oraz instytucjom, które na co dzień angażują się w pracę z osobami niepełnosprawnymi. Podczas spotkania przedstawiciele szkół, placówek, do których uczęszczają osoby z niepełnosprawnościami, otrzymały z rąk wiceprezydenta miasta Zygmunta Nowaczyka, pamiątkowe dyplomy oraz kilka ciepłych słów uznania.

Zastępca prezydenta wspomniał o istniejącej już w mieście Gminnej Radzie ds Osób Niepełnosprawnych, która liczy 5 osób i jest dodatkowo bardzo aktywna we wszystkich działaniach. Cieszy również fakt, że od 2013 roku w Urzędzie Miasta Wałbrzych jest także stanowisko Pełnomocnika ds Osób Niepełnosprawnych. Piastująca to stanowisko Janina Turicka często mierzy się zgłaszanymi problemami dotyczącymi między innymi miejsc parkingowych, barier architektonicznych czy też innych kwestii społeczno-obyczajowych.

Z rąk wiceprezydenta nagrody otrzymali również przedstawiciele instytucji, które na co dzień bardzo mocno wspierają wszelkie działania placówek edukacyjnych czy organizacji pozarządowych. Wśród nich znalazł się między innymi komendant Straży Miejskiej w Wałbrzychu.

Po wręczeniu wszelkich dyplomów, młodzież Szkolna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 z Wałbrzycha, zaprezentowała monologi literackie nagrodzone w ramach tegorocznego konkursu "Świat bez barier". Dodatkowo przy okazji uroczystości, uczestniczy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z Piaskowej Góry oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z ulicy Ogrodowej, wystawili swoje stoiska z produktami wykonanymi w warsztatach rękodzielniczych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group