Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niepewna przyszłość Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

Czwartek, 13 października 2016, 10:55
Aktualizacja: 13:55
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Niepewna przyszłość Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego
Fot. użyczone
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, który funkcjonuje w naszym mieście, miał zostać przeniesiony do Jawora. Na razie tak się nie stanie, ale ne wiadomo, jaka przyszłość czeka tę instytucję wychowawczą.

- W związku z pogłoskami o przeniesieniu zlokalizowanego przy ul. Strzegomskiej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu, złożyłem do prowadzącego ośrodek Zarządu Województwa Dolnośląskiego interpelację dotyczącą sprecyzowania planów władz samorządu wojewódzkiego, co do przyszłości tej placówki – informuje Piotr Sosiński, radny Województwa Dolnośląskiego z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

MOW przeznaczony jest dla 48 chłopców w wieku od 13 do 18 lat, umieszczanych na mocy postanowień Sądów Rodzinnych z całej Polski. W strukturze placówki funkcjonuje Szkoła Podstawowa nr 33 i Gimnazjum nr 15. Wychowankowie mają zapewnione odpowiednie warunki socjalno-bytowe. Zakwaterowani są w internacie, gdzie opiekę sprawuje kadra wychowawcza.
- Odpowiedź na interpelację potwierdza moje obawy, co do planów przeniesienia ośrodka. Z przekazanej pisemnej informacji wynika, że "ze względów finansowych oraz w celu stworzenia lepszych warunków do racjonalnego zarządzania i funkcjonowania placówki", rozważano ewentualne przeniesienie placówki w Wałbrzychu do siedziby Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze – mówi Piotr Sosiński.

Wedle stanowiska wicemarszałka Tadeusza Samborskiego, rozwiązanie to nie uzyskało aprobaty Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
- Jako radny Województwa Dolnośląskiego mam nadzieję, że Zarząd nie powróci już do tego pomysłu i z granic Wałbrzycha nie zniknie kolejna (po Policyjnej Izbie Dziecka i Dolnośląskim Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli) ważna instytucja publiczna – kończy Sosiński.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group