Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 3185
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Niesforni turyści

Piątek, 13 marca 2020, 7:19
Aktualizacja: Sobota, 14 marca 2020, 8:58
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Niesforni turyści
Fot. Mateusz Majchrzyk
O tym, że turyści wędrujący po naszych lasach lub też odwiedzający wieże widokowe, których w naszym regionie nie brakuje, zapominają często o zasadach, które powinny im przyświecać, a które dotyczą pozostawiania śmieci w lesie, pisaliśmy wielokrotnie.

Jak informuje Mateusz Majchrzyk z wałbrzyskiego Nadleśnictwa, ostatni spacer po lesie nie był dla niego miłym doświadczeniem.
"Zamiast wiosennych kwiatków, były te "kwiatki", a konkretniej śmieci. Mnóstwo, mnóstwo śmieci. Butelki plastikowe, butelki szklane, opakowania po przeróżnych batonach i innych przekąskach, puszki i wiele, wiele innych. Co szczyt to nielegalnie rozpalone ognisko, a przy nim walające się opakowania po kiełbasie, plastikowe sztućce i butelki po piwie. Ręce opadają. Drodzy turyści i leśni spacerowicze, naprawdę nie da się tego zmienić? Taką już będziemy mieli kulturę turystki? Zabierajcie swoje śmieci ze sobą. Rozmawiajcie o tym, jakie to ważne wśród znajomych i rodziny. Edukujcie swoje dzieci. Jeżeli widzicie, że ktoś zostawia śmieci to zwróćcie mu uwagę... - apeluje Mateusz Majchrzyk.

My jak najbardziej się do tego apelu przyłączamy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
50%
Złości
4
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group