Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3294
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niesprawny ciągnik samochodowy nie pojechał dalej

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 29 września 2017, 10:02
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
49–letni kierujący jechał niesprawnym ciągnikiem samochodowym z naczepą ulicami Wałbrzycha załadowany kostką brukową bez właściwego zabezpieczenia, w ten sposób zagrażając bezpieczeństwu użytkowników dróg. Mężczyznę zatrzymał do kontroli drogowej wspólny patrol Inspekcji Transportu Drogowego i Policji.

Dzięki wspólnym patrolom i bardzo dobrej współpracy pomiędzy Inspekcją Transportu Drogowego a wałbrzyską Policją eliminowane z ruchu są zagrażające bezpieczeństwu pojazdy poruszające się po drogach na zasadach Ustawy o transporcie drogowym.

W środę w toku pełnienia służby funkcjonariusze zauważyli jadący ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu ciągnik samochodowy wraz z naczepą. Niezwłocznie podjęli decyzję o kontroli drogowej, gdyż na pierwszy rzut oka widać było, iż zestaw może być niesprawny. Dodatkowo na naczepie przewożony był niezabezpieczony ładunek w postaci kostki brukowej.

Podczas prowadzenia czynności mundurowi sprawdzili stan techniczny zestawu i ustalili, że w ciągniku samochodowym pęknięta jest szyba czołowa, występują usterki w oświetleniu oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. W naczepie natomiast występuje nadmierne zużycie ogumienia, widoczna jest korozja ramy nośnej, występują wycieki z układu hydraulicznego, niesprawny jest układ pneumatyczny oraz uszkodzone są lampy zespolone.

Kierowca za popełnione wykroczenia otrzymał 2 mandaty karne. Pierwszy w kwocie 500 złotych w związku z kierowaniem pojazdem, którego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu. Drugi w kwocie 200 złotych za przewożenie ładunku bez właściwego zabezpieczenia. Funkcjonariusze zatrzymali także dowody rejestracyjne pojazdu oraz naczepy. Kierującemu zakazano dalszej jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kuba 29-09-2017 21:21
Super akcja.
~pytacz 29-09-2017 21:54
Łoł. Z opisu wynika jakby zatrzymali samego Pablo Escobara i uratowali świat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group