Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nietrzeźwy nieletni za kierownicą

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 16 sierpnia 2012, 13:45
Aktualizacja: Piątek, 17 sierpnia 2012, 6:35
Autor: opr.red.
Fot. red.
Nadmiar wolnego czasu i nuda powodują, że nasze pociechy zaczynają szukać innych „rozrywek”. Tylko jednego dnia wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwoje pijanych nastolatków: 15–letnią dziewczynę, która mając 0,8 promila alkoholu w organizmie jeździła motorowerem po ulicach Szczawna Zdrój oraz 14–letniego chłopca, który mając prawie 1 promil alkoholu jeździł samochodem osobowym

14 sierpnia 2012 roku w Wałbrzychu policjanci pełniąc służbę patrolową, zauważyli samochód osobowy, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie zatrzymał się a następnie zaczął wykonywać „dziwne” manewry. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto. Kierujący pomimo wyraźnych znaków i sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez policjantów nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a wręcz przeciwnie – próbował uciekać.
Po kilkunastu minutach patrol policji zatrzymał uciekające auto. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedział nietrzeźwy 14-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Przeprowadzone badanie wykazało u niego prawie promil alkoholu w organizmie.

Ponadto obok kierowcy siedział nietrzeźwy 36-letni mężczyzna jak się okazało właściciel samochodu. Badanie wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu.

Za swoje zachowanie nieletni stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Kłopoty będzie miał też właściciel samochodu, który udostępnił auto osobie nietrzeźwej, nie posiadającej uprawnień do kierowania. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wałbrzyscy policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 15-letnią dziewczynę, która kierowała motorowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niej 0,8 promila alkoholu w organizmie. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie dalsze decyzje.

źródło:http://www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group