Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nieuczciwa kasjerka

Sobota, 7 września 2019, 6:44
Aktualizacja: Niedziela, 8 września 2019, 9:05
Autor: red
Wałbrzych: Nieuczciwa kasjerka
Fot. KMP Wałbrzych
Zamiast zwrócić znalezioną kartę właścicielce lub ją zabezpieczyć, postanowiła kilkanaście razy skorzystać ze znalezionego mienia. 30–letnia kasjerka jednego z wałbrzyskich sklepów odpowie m.in. za kradzieże z włamaniami na konto bankowe, za co grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

Dwa tygodnie temu – tj. 21 sierpnia przed południem - 70-letnia wałbrzyszanka robiła zakupy w jednym z marketów na terenie naszego miasta. Przez nieuwagę pozostawiła kartę płatniczą w terminalu, co zauważyła kasjerka. Zamiast oddać kartę właścicielce lub przekazać kierownictwu sklepu, 30-letnia pracownica postanowiła z niej skorzystać. Łącznie kobieta dokonała 14 transakcji bezgotówkowych w różnych sklepach na terenie miasta powodując straty w kwocie kilkuset złotych. Dwukrotnie próbowała także zapłacić kartą, kiedy została ona już zablokowana przez pokrzywdzoną.

Poinformowani o zdarzeniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych ustalili sprawcę przestępstwa. 30-letnia wałbrzyszanka została zatrzymana wczoraj około godziny 9:00 w miejscu zamieszkania przy ul. Hercena w Wałbrzychu. Kobieta podczas czynności procesowych przyznała się do popełnionych czynów i złożyła wyjaśnienia. Za przywłaszczenie mienia i włamania na konto bankowe odpowie teraz przed sądem. Za kraty więzienia może trafić nawet na 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

5
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
21%
Smuci
0
0%
Złości
6
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group