Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 5065
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój/Głuszyca: Nieudana ucieczka

Niedziela, 22 sierpnia 2021, 6:32
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój/Głuszyca: Nieudana ucieczka
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 30–letni mężczyzna jadąc samochodem osobowym zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i w centrum Jedliny–Zdroju podjął ucieczkę.

Głuszyccy funkcjonariusze zauważyli jadący przez pl. Zwycięstwa w Jedlinie-Zdroju samochód osobowy i podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Podejrzewali, że kierujący nim mężczyzna może nie mieć uprawnień do kierowania pojazdami. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem.

Funkcjonariusze poinformowali dyżurnego i rozpoczęli pościg, który trwał kilkadziesiąt sekund. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy przy ul. Świdnickiej w Jedlinie-Zdroju, kiedy próbował wysiąść z samochodu, by kontynuować ucieczkę pieszo. W trakcie legitymowania przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. 30-letni mieszkaniec Głuszycy nie zatrzymał się do kontroli, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy z aktualnie trzema już obowiązującymi - łącznie do czerwca 2023 roku roku - zakazami kierowania pojazdami wydanymi przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu i Sąd Rejonowy w Kłodzku.

Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu oraz kolejny raz za złamanie zakazów sądowych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
4
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
7
58%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group