Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6127
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Niewielkie wyroki, ale jednak

Środa, 20 września 2023, 7:33
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Niewielkie wyroki, ale jednak
Fot. KMP Wałbrzych
W ręce wałbrzyskich policjantów od poniedziałkowego popołudnia wpadło kolejnych troje poszukiwanych. 52–letnia kobieta trafi niebawem za kraty więzienia, 50–latkowi udało się „wykupić” i po opłaceniu zasądzonej przez sąd grzywny został zwolniony, a 40–latek był poszukiwany przez prokuraturę, gdyż unikał stawienia się na przesłuchanie w związku z prowadzonym przez ten organ postępowaniem karnym.

W poniedziałek przed godziną 16:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu udali się do na teren jednej z posesji przy ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju, gdzie zatrzymali 50-latka. Mężczyzna prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia miał zapłacić 400 złotych grzywny za popełnione wykroczenie jakim jest spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po szybkim uiszczeniu wymaganej kwoty wałbrzyszanin został przez mundurowych zwolniony do miejsca zamieszkania. Gdyby jednak tego nie zrobił, trafiłby na osiem dni do aresztu.

Drugi z poszukiwanych wpadł w ręce innych dzielnicowych pierwszego komisariatu około godziny 18:30 na jednym z parkingów przy ul. Długiej w Wałbrzychu. 40-letni mieszkaniec naszego miasta był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Mrągowie, gdyż unikał stawienia się na przesłuchanie do prowadzonego przez ten organ postępowania karnego, a dotyczyło ono uchylania się przez mężczyznę od obowiązku alimentacyjnego. Po wykonanych czynnościach 40-latek został ostatecznie przez policjantów zwolniony do miejsca zamieszkania.

Około godziny 21:00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy udali się natomiast do jednego z mieszkań przy ul. Krzywoustego na Gaju, gdzie wg ich informacji miała ukrywać się poszukiwana kobieta. Na miejscu mundurowi szybko potwierdzili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 51-latka powinna trafić za kraty więzienia na 26 dni za wcześniejszą kradzież energii elektrycznej. Wałbrzyszanka ostatnie godziny spędziła w celi w wałbrzyskiej komendzie. Niebawem zostanie przewieziona do Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group