Czytających: 4364

Szczawno Zdrój: Nikola Okopniak wicemistrzynią Polski

Środa, 10 lipca 2013, 15:11
Aktualizacja: 15:11
W dniach 1–7 lipca na kortach Deski Warszawa rozegrana została najważniejsza impreza sezonu letniego w kategorii Skrzaty – MISTRZOSTWA POLSKI.

Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantki MKS Szczawno Zdrój Nikoli Okopniak, która aktualnie sklasyfikowana jest na 16. miejscu w kraju.

Zawody te Nikola Okopniak może uznać za bardzo udane, ponieważ osiągnęła jak dotąd największy życiowy sukces. Nikola w pierwszej rudzie pokonała Olgę Gołas z Puszczykowa (30 zawodniczka w kraju), która do turnieju głównego otrzymała dziką kartę. W drugiej rundzie rozprawiła się z Aleksandrą Wierzbowską (aktualnie nr 2 w kraju) 7/5, 6/2. Dramatyczny pojedynek Nikola rozegrała w ćwierćfinale grając przeciw Juli Wedrocha z Chorzowa, ponieważ spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w supertiebreaku 1/6, 6/3, 15/13, a Nikola obroniła dwie piłki meczowe. W półfinale zawodniczka z uzdrowiska pokonała Kaję Chmielowską 7/6, 6/1, a w ostatecznej rozgrywce finałowej musiała uznać wyższość Igi Świątek (aktualnie nr 1 w kraju) 2/6, 2/6.

Sukces Nikoli jest potwierdzeniem dobrej drogi szkoleniowej, jej ogromnego zaangażowania oraz wsparcia najbliższy