Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2635
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niszczył zabytek, następnie podawał się za brata, by nie pójść za kratki

Poniedziałek, 31 lipca 2017, 12:59
Aktualizacja: 13:01
Autor: red
Wałbrzych: Niszczył zabytek, następnie podawał się za brata, by nie pójść za kratki
Fot. KMP Wałbrzych
Dzięki szybkiej interwencji policjantów Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu udało się zatrzymać na gorącym uczynku 21–letniego mężczyznę, który poprzez kradzież stalowych elementów doprowadził do zniszczenia wpisanego na listę zabytków budynku znajdującego się przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu.

Do zatrzymania sprawcy na gorącym uczynku przez policjantów doszło 29 lipca 2017 roku około godz. 10:00 przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu. 21-letni wałbrzyszanin próbował wywieźć z byłej fabryki porcelany wyrwane ze ścian elementy stalowe w postaci szyn, prętów i kątownika. Budynek ten jest chroniony prawem z ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Wartość strat wyceniona została na kwotę ponad 500 zł.

W trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna podał im nieprawdziwe dane personale. Funkcjonariusze realizując własne ustalenia udali się z zatrzymanym do miejsca zamieszkania, by potwierdzić jego tożsamość. Okazało się, że nie jest on osobą, za którą się podaje, a przedstawił on dane osobowe własnego brata, gdyż sam był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

Śledczy w toku wykonywania czynności procesowych udowodnili mężczyźnie także kradzież z włamaniem do jednej piwnic w dzielnicy Biały Kamień, z której ukradł elektronarzędzia o wartości około 2 tysięcy złotych.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group