Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3424
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niszczymy bariery, łączymy ludzi

Wiadomości: Region
Środa, 14 maja 2014, 6:30
Aktualizacja: 7:11
Autor: opr.red./organizatorzy
Fot. organizatorzy/nadesłane
9 maja 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach po raz drugi zorganizowano obchody Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Program był bardzo ciekawy i różnorodny. Rozpoczął się o godzinie 9.00 warsztatami plastycznymi dla uczniów klas III zorganizowanymi przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSPS nr 10 w Wałbrzychu. Oficjalne otwarcie obchodów nastąpiło o godzinie 10.00.

Niebywałą atrakcją okazało się przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi. Podczas spektaklu, który miał na celu ukazanie, jak ważne jest wsparcie i pomoc osobom niepełnosprawnym, wykorzystano światło jako jeden z ważniejszych elementów teatralnej inscenizacji. Przedstawienie z pewnością dostarczyło widzom wielu wzruszeń.

Mnóstwa emocji dostarczyły również występy taneczne uczniów ze Szkoły Tanecznej BANS ze Strzegomia, mini recital Nikoli Frankowskiej, absolwentki szkoły, oraz przedstawienie w wykonaniu podopiecznych Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Nowym Siodle. W czasie jego trwania dzieci mogły nauczyć się kilka znaków języka migowego.

Długo oczekiwanym występem był także koncert zespołu Sachiel z Krzeszowa, uczestników programu Must Be The Music. Obchody zakończył mecz koszykówki między przedstawicielami szkoły a Stowarzyszeniem ,,Mogę Wszystko”.
Dzień ten z pewnością pozwolił uwrażliwić uczniów na potrzeby osób niepełnosprawnych. Był cenną lekcją tolerancji, która na długo pozostanie w pamięci. Organizatorkami obchodów była Pani Urszula Filip oraz Pani Joanna Paska. To dzięki ich zaangażowaniu uroczystość stała się doskonałą okazją do podkreślenia roli tolerancji i równości wśród uczniów naszej szkoły.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group