Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1691
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Noc Muzeów w Pałacu Albertich

Środa, 11 maja 2011, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: Sven
Wałbrzych: Noc Muzeów w Pałacu Albertich
Fot. organizatorzy
Już w najbliższą sobotę Muzeum w Wałbrzychu, w ramach corocznej akcji „Europejska noc muzeów” zaprasza do poznawania tajemnic Pałacu Albertich w towarzystwie Pana Samochodzika.

Po raz kolejny wałbrzyskie muzeum włącza się w ogólnoeuropejską inicjatywę „Nocy Muzeów”. Z roku na rok rośnie liczba gości, którzy w tę jedną szczególną noc odwiedzają muzea, aby skorzystać z licznych atrakcji.

Tegoroczna „Noc Muzeów” w Wałbrzychu upłynie pod hasłem „Pan Samochodzik i tajemnice Pałacu Albertich”. Wszyscy miłośnicy przygód najsłynniejszego polskiego muzealnika – Pana Samochodzika z cyklu powieści Zbigniewa Nienackiego – znajdą coś dla siebie. Zagadki, konkursy, loteria fantowa, poszukiwania ukrytych skarbów, rycerze i damy dworu oraz zabytkowe samochody składają się na tegoroczną ofertę muzeum.

Pojawi się też autobus-galeria „Wehikuł Czasu”, w którym będzie można obejrzeć ekranizację powieści „Pan Samochodzik i Templariusze” oraz wystawę książek Zbigniewa Nienackiego.
Dla wszystkich wielbicieli przygód Pana Samochodzika muzeum wspólnie z Galerią Victoria przygotowało także konkurs wiedzy o tej postaci. Jego rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w czerwcu, zaś na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Patronat nad imprezą objęła posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Muzeum w Wałbrzychu zaprasza w godzinach 19-24.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group