Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3750
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Łączna: Nocny atak wilków?

Środa, 23 października 2019, 15:31
Aktualizacja: Piątek, 25 października 2019, 8:10
Autor: red
REGION, Łączna: Nocny atak wilków?
Fot. archiwum
Prawdopododbnie wilki, które zamieszkują okoliczne lasy, są sprawcami napadu na zwierzęta hodowlane w Łącznej w gospodarstwie turystycznym.

Leśnicy potwierdzają, że w naszych lasach fotopułapki zarejestrowały 5 wilków. Niektórzy twierdzą, że tych zwierząt jest więcej na naszym terenie, bowiem potrafią dziennie pokonywać kilkadziesiąt kilometrów, a to oznacza, że dość szybko się przemieszczają.

W Łącznej do ataku na stado danieli i jeleni doszło w nocy. Drapieżniki podkopały się pod ogrodzeniem i w ten sposób dostały się do bezbronnych zwierząt. Osiem z nich zostało zagryzionych. Nie jest ostatecznie przesądzone, że to był atak wilków, bo mogły to być zdziczałe psy, które tworzą watahy i atakują bezbronne zwierzęta hodowlane. To nie pierwszy przypadek ataku w tym akurat gospodarstwie, bowiem wiosną właściciel stracił sześc innych sztuk w wyniku podobnego zdarzenia.
- Wilki zaatakowały zwierzęta w Rezerwacie Pana Zygmunta w Łącznej i zagryzły i udusiły daniele i jelenie barasinga. W pobliżu były również zebry. Proszę mieszkańców o ostrożność w okolicach Łącznej - mówi burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.

Twoja reakcja na artykuł?

6
19%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
3
9%
Smuci
1
3%
Złości
20
63%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group