Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4738
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno - Zdrój: Nocny i deszczowy Four Cross w Szczawnie–Zdroju

Niedziela, 6 maja 2012, 15:30
Aktualizacja: 15:32
Autor: Sven
Szczawno - Zdrój: Nocny i deszczowy Four Cross w Szczawnie–Zdroju
Fot. Sven
W sobotę, tonąca w deszczu szczawieńska Słoneczna Polana była areną 4X Festina Night Race / Pro Tour 2012.

Zawody 4X Festina Night Race o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju organizowane są na Słonecznej Polanie od siedmiu lat. W dwóch poprzednich latach, 2010 i 2011, imprezy były częścią Pucharu Europy pod nazwą Euro Fourcross Series. Od 2012 roku szczawieńskie zawody włączono do nowej serii Pucharu Świata – 4X Pro Tour. Sobotnia impreza była drugą z nowego cyklu. Kolejne odbędą się w Val di Sole, Włochy – 2.06, Fort William, Wielka Brytania – 9.06, Willingen, Niemcy – 15.06). Pierwszą rozegrano na początku kwietnia w Houffalize, Belgia.

Włączenie Szczawna-Zdroju do nowej serii zawodów jest na pewno dowodem na to, że międzynarodowe środowisko fourcrossu doceniło walory trasy oraz ma zaufanie do organizatorów zawodów w uzdrowisku.

Można powiedzieć, że ze wszystkich czynników niezbędnych do tego, by imprezę można było nazwać udaną, zawiodła tylko pogoda, która załamała się przed finałową częścią zawodów, która rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem, bo organizatorzy liczyli, że ustanie wyjątkowo intensywna ulewa. Padać nie przestawało, więc zawodnicy podjęli walkę nie tylko z rywalami, ale także z coraz trudniejszymi warunkami na i tak wymagającej trasie. Nie brakowało upadków, ale na szczęście obyło się bez kontuzji.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem, po raz pierwszy zastosowanym rok temu, był wielki telebim, na którym powtarzane były wyścigi pokazywane z sześciu kamer.
Już dzisiaj wypada zaprosić kibiców na Mistrzostwa Polski w fourcrossie, które odbędą się na szczawieńskim torze 14 lipca, oraz na Mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie, które zostaną rozegrane 18 sierpnia.
Wyniki sobotnich zawodów:
Kobiety:

1. Curd Katy Rose Vaujany gravity team
2 Gros Céline Morzine-Avoriaz/Haute-Savoie
3 Oetjen Lucia BMX Power-Bike Winterthur

Juniorzy:

1. Last Benedikt RV RADLERLUST GOMARINGEN
2. Dądela Gustaw MTB Wieża Anna Szczawno Zdrój
3. Zawadzki Patryk MTB Wieża Anna Szczawno Zdrój

Seniorzy:

1. Slavik Tomas RSP 4 Cross Team
2. Peško Marek POLYGON RANN/ Polygonbikes.com
3. Tatarkovic Kamil Commencal FDF Team

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group