Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4748
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nordic Walking coraz popularniejszy

Poniedziałek, 24 września 2012, 15:21
Aktualizacja: 20:08
Autor: PAW
REGION: Nordic Walking coraz popularniejszy
Fot. użyczone
Wychodząc naprzeciw rosnącej popularności aktywnego spędzania czasu w formie marszów z kijkami, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda po raz drugi zorganizowało cykl zawodów pod nazwą "Sowiogórski Nordic Walking".

Pierwsza odsłona w roku 2011 liczyła 3 edycje. W tym roku zawodnicy i zawodniczki rywalizują na czterech malowniczych trasach w Górach Sowich na terenie Gminy Nowa Ruda. Trzy tegoroczne marsze są już za nami, przed nami natomiast decydująca rozgrywka. 29 września zawodnicy spotkają się przy Schronisku „Sowa" w Sokolcu, aby rywalizować na dwóch niespełna 4-kilometrowych pętlach w okolicach Wielkiej Sowy (1015 m.n.p.m.). O punkty walczyć będzie około 70 sportowców, głównie mieszkańców Dolnego Śląska, choć lista jest ciągle otwarta. Oprócz dobrej organizacji i zabawy, zawodnicy zapewnione mają także bufety na trasie, posiłki, opiekę medyczną, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale i dyplomy.

Już dziś organizatorzy planują kolejny cykl czterech zawodów w roku 2013 w okresie maj - czerwiec.
-Mamy nadzieję, że dołączycie do nas. Wszelkie informacje dotyczące wyników, tras, regulaminu i terminów znajdziecie na stronie www.nordic.wielkasowa.net. – mówią organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group