Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Nowa inwestycja w Boguszowie – Gorcach

Poniedziałek, 4 marca 2019, 12:37
Aktualizacja: 14:15
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Nowa inwestycja w Boguszowie – Gorcach
Fot. UM Boguszów–Gorce
Podczas V Sesji Rady Miasta, radni jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości na okres 30 lat.

Działki o numerach ewidencyjnych: 14, 23, 24 i 25 w obrębie 3 Boguszów, będące własnością gminy, zostaną wydzierżawione firmie pod inwestycję. Na tym terenie powstanie elektrownia fotowoltaiczna oraz stacja transformatorowo – rozdzielcza.

Firma El – Wind (inwestor) uzyskała pozytywną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Inwestycja – zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego położona będzie w obszarze o przeznaczeniu dla aktywności gospodarczej i zajmować będzie teren 7,5 hektara, z czego powierzchnię prawie 6,5 zajmować będą panele fotowoltaiczne.

Fotowoltaika to technologia zamiany promieniowania słonecznego w energię elektryczną za pomocą zbudowanych z reguły z krzemu paneli fotowoltaicznych. Dzięki elektrowni słonecznej można produkować energię elektryczną.

Wyrażenie jednogłośnie zgodny na wydzierżawienie firmie El – Wind na 30 lat działek, świadczy o jednym - boguszowscy Radni są zgodni co do jednego – ważna jest współpraca i jedność w pozyskiwaniu nowych przedsiębiorców i inwestycji dla miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

41
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
4
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group