Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2644
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Nowa kriokomora w Zakładzie Przyrodoleczniczym

Wtorek, 5 grudnia 2017, 16:16
Aktualizacja: Sobota, 9 grudnia 2017, 12:43
Autor: red.
Szczawno-Zdrój: Nowa kriokomora w Zakładzie Przyrodoleczniczym
Fot. red.
Z udziałem Pawła Skrzywanka – Prezesa Uzdrowiska Szczawno–Jedlina S.A., Marka Fedoruka – Burmistrza Szczawna–Zdroju i Zygmunta Nowaczyka – Wiceprezydenta Wałbrzycha odbyło się dzisiaj uroczyste otwarcie nowej kriokomory.

Kriokomora znajduje się w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Szczawnie-Zdroju. Jest przeznaczona zarówno dla kuracjuszy, pacjentów jak i dla wszystkich zainteresowanych zabiegiem krioterapii ogólnej mieszkańców Szczawna-Zdroju, Wałbrzycha i Aglomeracji Wałbrzyskiej. Przeprowadzany przez 2-3 minuty zabieg krioterapii ogólnej zdecydowanie poprawia działanie układu motorycznego, wpływa pozytywnie na zmniejszanie i usuwanie obrzęków, ma także bardzo pozytywne działanie w sytuacji zapalenia stawów, powoduje szybką regenerację, rozluźnienie mięśni i lepszy przepływ krwi.

Kriokomora składa się z dwóch części - komory wstępnej, gdzie temperatura dochodzi do około - 60 stopni Celsjusza i komory zasadniczej, w której temperatura spada do około - 120 stopni Celsjusza, chociaż przy indywidualnych zaleceniach lekarskich może zostać jeszcze bardziej obniżona. Po zakończeniu pobytu w kriokomorze na pacjentów czekają ćwiczenia i zabiegi fizykoterapeutyczne. Przed odbyciem zabiegu niezbędna jest konsultacja i badanie lekarskie. Koszt pojedynczego zabiegu, obejmującego pobyt w kriokomorze i późniejsze ćwiczenia to 35 złotych. Istnieje możliwość wykupienia karnetów na większą liczbę zabiegów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group