Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4335
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa premiera w Szaniawskim

Środa, 28 czerwca 2017, 17:14
Aktualizacja: Czwartek, 29 czerwca 2017, 13:39
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowa premiera w Szaniawskim
Fot. Robert Bajek
Przed nami nowa premiera w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. O nadchodzącej premierze mówili dzisiaj podczas konferencji prasowej realizatorzy, przedstawiciele Szaniawskiego, oraz wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk.

Już 1 lipca o godzinie 21.00 w Amfiteatrze na Placu Teatralnym odbędzie się premiera spektaklu plenerowego pod tytułem "Łauma, czyli czarownica". Podstawę spektaklu stanowi jeden z najlepszych polskich komiksów - „Łauma” Karola „KRL” Kalinowskiego. Jest to inspirowana legendami ludów bałtyckich i mitologią słowiańską opowieść o porzuceniu życia w wielkim mieście i przeprowadzce do położonego w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego miejsca, wypełnionego wiedźmami, upiorami, bogami.

Spektakl wyreżyserowany przez Magdalenę Miklasz przeznaczony jest dla odbiorców w każdym wieku. Adaptacja to dzieło Macieja Podstawnego, Łukasza Zaleskiego i Magdaleny Miklasz, muzyka - Anna Stela, scenografia i kostiumy - Mirek Kaczmarek, wideo - Amadeusz Nosal. W spektaklu udział biorą: Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Piotr Mokrzycki, Czesław Skwarek i Ryszard Węgrzyn. Kolejne spektakle zostaną wystawione w Amfiteatrze o godzinie 21.00 w dniach 2, 8 i 9 lipca br. Współproducentem spektaklu jest Miasto Wałbrzych. Jest to już kolejna tego typu współprodukcja.

- Chcę wyrazić wielką wdzięczność, ale i zadowolenie, że tak duży zakres zadań był realizowany i przedstawiany mieszkańcom Wałbrzycha i przede wszystkim skoncentrowany w dużej mierze na młodzieży. Chciałbym to szczególnie podkreślić, ponieważ dzisiaj trudno jest ukierunkować, zaproponować młodemu pokoleniu korzystanie z teatru, z dóbr kulturalnych. Teatr wpisał się bardzo wyraźnie w działania edukacyjne, za co gorąco dziękujemy. Młodzież miała okazję eksperymentowania, edukowania i to pozwoliło na obudzenie pewnego rodzaju inicjatywy znalezienia swojego miejsca w działce rozwijania własnego talentu, zdolności podczas bezpośredniego udziału w spektaklach teatralnych, czy też podczas tworzenia tych sztuk - powiedział Zygmunt Nowaczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group