Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4333
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa siedziba Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych

Wtorek, 24 listopada 2015, 7:11
Aktualizacja: Sobota, 28 listopada 2015, 10:07
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowa siedziba Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych
Fot. Robert Bajek
Wałbrzyski Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych będzie funkcjonował w nowo wyremontowanej placówce przy ulicy Mickiewicza 24. Wczoraj z udziałem Tomasza Siemoniaka – Posła na Sejm RP i Romana Szełemeja – Prezydenta Wałbrzycha odbyło się uroczyste otwarcie szkoły.

-Jesteśmy w miejscu szczególnym i w dniu szczególnym. W tym miejscu przez kilkadziesiąt lat była szkoła nr 12. Ta szkoła została połączona ze szkołą nr 5. Uczniowie przeszli do placówki przy ulicy Poznańskiej, którą ogromnym nakładem publicznych, miejskich środków wyremontowaliśmy. Dzisiaj drugie życie przychodzi do tej szkoły. Dzień jest szczególny, symboliczny i wyjątkowy, bo przychodzi tu szkoła szczególna - powiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej

Remont i modernizacja budynku odbyły się w ramach rewitalizacji Starego Miasta. Koszt tej inwestycji to ponad 5 milionów złotych, z czego przeszło 500 tysięcy złotych to środki stanowiące wsparcie z PFRON w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu. W wyremontowanym budynku oprócz Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych znajduje się również Zakład Aktywności Zawodowej - Zakład Usługowy "Nadzieja", Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin ZSZ i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Całość będzie funkcjonowała jako Centrum Edukacyjno-Zawodowe Osób Niepełnosprawnych.

- Budynek który zajmowała szkoła przy Placu Bohaterów Pracy zupełnie nie odpowiadał jej potrzebom, był nieprzystosowany. Dzięki temu, że zdecydowaliśmy się ten budynek dostosować na nowo, szkoła zyska dużo lepsze warunki do prowadzenia swojej wyjątkowo trudnej pracy - powiedział Roman Szełemej

Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych kształci młodzież z upośledzeniem umysłowym, oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Szkoła zapewnia wszechstronną edukację, kształcenie zawodowe zintegrowane z lokalnym rynkiem pracy i przygotowanie do życia społecznego. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci i Rodzin ZSZS stwarzają osobom niepełnosprawnym i niezdolnym do podjęcia pracy możliwość zdobycia umiejętności koniecznych do podjęcia zatrudnienia. Zakład Aktywności Zawodowej - Zakład Usługowy "Nadzieja" oferuje profesjonalne usługi w zakresie sprzątania i usługi pralnicze. Usługi wykonywane są nowoczesnym sprzętem a sposób ich wykonywania jest dostosowany do specyfiki i rodzaju obiektu.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group