Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2050
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa strzelnica w Boguszowie–Gorcach otwarta

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Sobota, 25 sierpnia 2012, 19:23
Aktualizacja: 19:24
Autor: PAW
Fot. PAW
Dzisiejszy dzień to otwarcie nowej strzelnicy w Boguszowie–Gorcach. Na taki pomysł wpadło ASG Enigma działające na terenie miasta.

ASG Enigma zostało utworzone przed trzema laty przez pasjonatów broni. Grupę tworzą entuzjaści, miłośnicy i sympatycy sportu strzeleckiego, aktywnego wypoczynku, po prostu ludzie, którzy chcą spędzać wolny czas na łonie natury. I to właśnie ta grupa postanowiła zainicjować budowę strzelnicy sportowej w mieście.
- Chodziło nam o stworzenie strzelnicy, na której ludzie będą mogli bezpiecznie postrzelać do tarczy – mówi Sławomir Stokłosa z ASG Enigma. – Tutaj każdy, kto posiada wiatrówkę, może przyjść i szkolić swoje umiejętności.

By jednak strzelnica powstała, należało znaleźć odpowiednie miejsce. I takie miejsce znalazło się niemal w centrum Boguszowa w okolicach cmentarza przy ulicy Kamieniogórskiej. Tam dzięki ofiarności lokalnych przedsiębiorców, udało się przystosować ten teren do utworzenia strzelnicy.
- Strzelnicę chcieliśmy utworzyć m.in. dlatego, że w Gorcach był przypadek postrzelenia osoby z wiatrówki, a kościół w Boguszowie został niedawno ostrzelany przez amatorów wiatrówek – mówi Sławomir Stokłosa.

W tym miejscu można nie tylko przyjść postrzelać do celu, ale również w otoczeniu przyrody spędzić popołudnie. Zbudowano tu wiatę oraz postawiono kilka ławek. Podczas dzisiejszego otwarcia każdy chętny mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z broni, a także z łuku. Okazuje się bowiem, że miłośników strzelania z łuku jest w naszym regionie również sporo i dlatego stworzono tutaj także tor dla łuczników. Podczas otwarcia doświadczeniem i umiejętnościami z wszystkimi nowicjuszami dzielili się członkowie Sudeckiego Stowarzyszenia Strzeleckiego.

Warto także wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie. Miejsce to zostało zagospodarowane przez pasjonatów broni, ale będzie służyć również zwykłym mieszkańcom. Podczas Święta Zmarłych 1 listopada cmentarz w Boguszowie przy ulicy Kamieniogórskiej jest oblegany. Brakuje tu odpowiedniej liczby miejsc parkingowych i strażnicy miejscy oraz policja muszą kierować ruchem, by obyło się bez wypadków. Teraz strzelnica w okresie tego święta będzie pełnić funkcję parkingu.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group