Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4966
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa wystawa

Niedziela, 6 czerwca 2021, 9:13
Aktualizacja: 14:14
Autor: red
Wałbrzych: Nowa wystawa
Fot. organizatorzy
Galeria na Piętrze zaprasza wernisaż wystawy Danuty Kucharskiej „Moje światy”.

Od autora:

Obrazy eksponowane na mojej wystawie powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. Nadałam jej nazwę „MÓJ ŚWIAT”. Był to szczególny okres w naszym życiu ze względu na pandemię, która ograniczała nas wszystkich - mieszkańców miasta, kraju i całego świata. Nie mogliśmy egzystować jak dawniej, spotykać się ze znajomymi i realizować swoje pasje w gronie przyjaciół czy w kołach zainteresowań.

Ten czas wykorzystałam na doskonalenie techniki malowania farbami akrylowymi. Dotąd preferowałam malarstwo akwarelowe, najbardziej mi bliskie, brak poniedziałkowych spotkań w naszej grupie twórczej „MAL-AMAT” oraz brak tworzenia pod opieką Krzysztofa Jędrzejca wpłynęło na szukanie nowych środków wyrazu. Powstały zatem obrazy malowane farbą akrylową, a inspiracji szukałam wykorzystując zdjęcia znajomych i mojej córki Doroty. Tak m. in. powstał obraz przedstawiający młodych surferów, którzy 11 maja 2020 roku udali się na plażę w słynnym kurorcie holenderskim Scheveningen. Pomimo trudnych warunków pogodowych zdecydowali się na surfowanie, byli to profesjonalni trenerzy surfingu, wyszkoleni w ciężkich warunkach pogodowych. Niestety wiatry się zmieniły, powstała piętrząca się na metr piana i tych pięciu młodych ludzi zginęło. Poruszona bardzo mocno tymi wydarzeniami, szczególnie dlatego, że bardzo dobrze znam tę plażę i zawsze podziwiałam wyczyny młodych surferów, postanowiłam namalować ku pamięci tych wspaniałych młodych mężczyzn obraz. Inne moje prace powstały również inspirowane moimi zdjęciami i moich znajomych. Wspierałam się również instruktażem z youtube, powstały obrazy o tematyce pejzażowej z okolic naszego miasta, a jeden z nich przedstawia włoskie miasteczko z Toskanii.

Z prezentowanej wystawy trzy obrazy są dość nietypowe, powstały w ramach warsztatów malarstwa intuicyjnego z projektu „Wibracje” w WOK.

Podczas warsztatu naszym zadaniem było tworzyć obrazy w bardzo krótkim czasie, intuicyjnie i emocjonalnie. Właśnie w ten sposób powstały trzy moje obrazy pt. „Trauma”, „Harmonia i spokój” oraz „Moje uczucia”. Do tej wystawy dołączam również obrazy malowane akwarelą, gdyż ta technika jest mi bardzo bliska, przedstawiam na nich kwiaty i kobiety w różnych sytuacjach.

Zachęcam do zapoznania z moją moja twórczością” – Danuta Kucharska

Wernisaż wystawy:
12.06.2021
Galeria Na Piętrze
Wałbrzyski Ośrodek Kultury
Ul. Wysockiego 29

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group