Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa wystawa w Galerii pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 26 listopada 2011, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: opr. PAW
Fot. organizatorzy
Zapraszamy do odwiedzenia Galerii pod Atlantami „Biblioteki pod Atlantami" w grudniu 2011 roku. Na ten miesiąc organizatorzy zaplanowali wystawę malarstwa Macieja Hoffmana.

Ekspozycja zostanie powiększona o prace Renaty Micherdy-Jarodzkiej. Wrocławscy twórcy pokażą w Wałbrzychu prace z ostatnich kilku lat.

Renata Micherda-Jarodzka jest absolwentką profesora Stanisława Kortyki, w pracowni malarstwa i rysunku z 1987 roku. Maciej Hoffman dyplom z rzeźby u profesora Feliksa Kociankowskiego i z malarstwa u profesora Konrada Jarodzkiego ukończył w 1992 roku. Oboje, na początku swojej drogi twórczej, znaleźli się pod wpływem środowiska „młodych dzikich", w dalszej części swego życia półtorej dekady spędzili na świadomej emigracji: Renata Micherda-Jarodzka w Kanadzie pracując w zawodzie i później po powrocie do kraju w firmie architektonicznej, a Maciej Hoffman w jednej z większych pracowni reklamowych. Oboje doświadczyli gwałtownego przyspieszenia związanego z transformacją ustrojową w naszym kraju poprzez udział w przedsięwzięciach biznesowych. Co tym bardziej wydaje się istotne z perspektywy obecnie realizowanej twórczości. Dlaczego? Malarstwo, które nie zatraciło siły kontestacji. Twórczość, która nie waha się odzierać współczesnego człowieka z niewygodnych, ale tak łatwych, nowych konwencji, ze starych sentymentów, które z wysiłkiem próbujemy zachować. Przestrzeń wolności, którą codziennie musimy dla siebie wydrzeć, w autobusie, w pracy, w kolejce w banku, czytając judzącą prasę, by przynajmniej upuścić część swoich emocji. Proponowane malarstwo z jednej strony pokazuje jako szarą, brutalną, pełną głębokich, ciemnych tonów, samotną obecność, uparte trwanie w roli męża, żołnierza, matki, bizneswoman. Z drugiej strony jako przestrzeń odzyskaną poprzez świadome wyrażanie własnych emocji, sprzeciw wobec atakującej rzeczywistość, której nie nawykliśmy się poddawać, zagarnianie przestrzeni własnym gniewem, namiętnością, porządkiem, chaosem.

Renata Micherda-Jarodzka równolegle z twórczością plastyczną zajmuje się projektowaniem wnętrz. Między innymi brała udział w projekcie zespołu hotelowego Art Hotel, który otrzymał Nagrodę Ministerialną I stopnia za wybitne osiągnięcia twórcze oraz tytuł Najpiękniejszego Wnętrza Roku w konkursie Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Zaprojektowała również wnętrza „Art Restauracji", która została uznana przez Media Sukces & Warsaw Fashion Street za Modne Miejsce roku 2009 oraz otrzymała II Nagrodę w konkursie Dolnośląska Budowa Roku.

Maciej Hoffman po powrocie do pracy artystycznej nieustannie wystawia, w Polsce, w Hiszpanii, Anglii, Włoszech, Szwajcarii, Portugalii, Holandii, w USA, realizuje projekty autorskie i w kilkuosobowych grupach artystycznych. Współpracuje z Teatrem Arka z Wrocławia.

Otwarcie wystawy zaplanowane jest na czwartek 1 grudnia na godzinę 17.00 w Galerii pod Atlantami, na II piętrze „Biblioteki pod Atlantami".

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group