Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2410
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa wystawa w wałbrzyskim Muzeum Porcelany

Środa, 21 października 2015, 15:38
Autor: red
Wałbrzych: Nowa wystawa w wałbrzyskim Muzeum Porcelany
Fot. PAW
Za nami wernisaż wystawy prac prof. Ireny Lipskiej– Zworskiej.

Zachęcamy do odwiedzenia wyjątkowej wystawy prac prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej. Wystawa zatytułowana „Moje Światy” jest drugą wystawą w cyklu Biennale Mistrzów Ceramiki im. Bronisława Wolanina. Obejrzeć na niej można blisko setkę prac ceramicznych Artystki pochodzących z różnych okresów jej twórczości – od lat sześćdziesiątych, aż po prace współczesne.
- Cieszę się, że mnie tutaj zaproszono – mówi Irena Lipska-Zworska. – Od dłuższego czasu nie wystawiałam swoich prac, ale dzięki pomocy wielu osób teraz znów mam taką okazję.

Profesor Irena Lipska-Zworska należy do grona najbardziej znanych i cenionych polskich artystów – ceramików. Przez całe swoje zawodowe życie związana była z Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, gdzie pełniła, m.in. funkcję dziekana oraz kierownika Katedry Ceramiki. Jest laureatką licznych prestiżowych nagród i odznaczeń; w 2013 otrzymała Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Biennale Mistrzów Ceramiki im. Bronisława Wolanina to projekt Muzeum Porcelany w Wałbrzychu realizowany od początku we współpracy z jeleniogórską Fundacją Unikat. Celem Biennale jest prezentowanie w formie retrospektywnych wystaw dorobku najwybitniejszych artystów – ceramików. Projekt zapoczątkowany został w 2013 roku wystawą Zapis Ewy Granowskiej.

W tym roku Muzeum Porcelany uzyskało na organizację Biennale dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2015.

Wystawę Moje Światy będzie można oglądać do 7 lutego 2016 roku. Wystawie towarzyszy katalog dostępny w muzealnym sklepie.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group