Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5590
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nowaczyk z odznaką

Poniedziałek, 3 lutego 2020, 10:42
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2020, 8:41
Autor: red
REGION: Nowaczyk z odznaką
Fot. UMWD
Dolnośląska Organizacja Turystyczna – pierwsza w Polsce organizacja o charakterze regionalnym – obchodzi swoje 20–lecie. W uroczystej gali jubileuszowej wzięli udział marszałek Cezary Przybylski oraz członek zarządu Michał Bobowiec. Oznaką Honorową Srebrną Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego został były wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna założona została w 2000 roku przez władze samorządowe Dolnego Śląska.
- Stowarzyszenie od 20 lat nie tylko wspiera rozwój turystyki na Dolnym Śląsku, ale także promuje jego wizerunek w kraju i na świecie. To dzięki ciężkiej pracy jego członków nasz region jest wymarzonym miejscem dla miłośników kolarstwa górskiego i turystyki rowerowej, dla narciarzy czy pasjonatów historii i architektury – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Stowarzyszenie skupia obecnie ponad 150 członków (jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe oraz podmioty z branży turystycznej) i jest największą Regionalną Organizacją Turystyczną w Polsce. DOT realizuje m.in. takie projekty, jak Europejski Szlak Zamków i Pałaców, Szlak Tajemniczych Podziemi oraz Szlak kulinarny Smaki Dolnego Śląska.
- Dolnośląska Organizacja Turystyczna już od dwóch dekad zrzesza i mobilizuje wszystkich tych, którym zależy na rozsławianiu wyjątkowości turystycznej Dolnego Śląska. Jestem przekonany, że kolejne lata tej działalności okażą się równie owocne jak te dotychczasowe, a podejmowane przedsięwzięcia przyniosą wszystkim zaangażowanym wiele zawodowej i osobistej satysfakcji - zaznacza Michał Bobowiec, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Obchody jubileuszu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej były również okazją do uhonorowania Odznakami Honorowymi Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego osób powiązanych ze stowarzyszeniem, które szczególnie wyróżniły się swoimi działaniami.

Odznaczeni Odznaką Honorową Złotą Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego:

Jerzy Ludwin
Magdalena Piasecka-Ludwin
Elżbieta Szumska

Odznaczeni Odznaką Honorową Srebrną Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego:

Andrzej Baworowski
Marek Perzyński
Zygmunt Nowaczyk.
Jerzy Zieliński

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
2
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
6
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group