Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 2555
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe bilbordy pojawiły się w mieście

Wtorek, 11 września 2012, 9:12
Aktualizacja: 16:02
Autor: PAW
Wałbrzych: Nowe bilbordy pojawiły się w mieście
Fot. użyczone
Jeden z naszych Czytelników przysłał nam zdjęcia z nowymi bilbordami, które pojawiły się w Wałbrzychu. Cykl bilbordów zatytułowany „Widoki władzy. Wałbrzych” jest autorstwa Konrada Pustoły.

Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu projektowi i jak wynika z informacji, do których dotarliśmy, projekt „Widoki władzy” jest realizowany w kilku polskich miastach (m.in. w Warszawie, Krakowie czy Zielonej Górze). Teraz projekt dotarł do Wałbrzycha. Głównym celem projektu jest „potraktowaniu fotografii jako wehikułu pozwalającego wszystkim chociaż na chwilę przyjąć punkt widzenia tych nielicznych, którzy mają realną władzę”.

Mamy tu do czynienia z fotografiami pokazującymi obraz Wałbrzycha z okien najbardziej wpływowych ludzi w naszym mieście. Na bilbordzie znajdziemy więc choćby widok z okna gabinetu prezydenta Roman Szełemeja czy też z okna dyrektora I Oddziału Banku Zachodniego WBK SA w Wałbrzychu – Krzysztofa Kity. Takich bilbordów w mieście ma być więcej.

Konrad Pustoła (1976) ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim (2003) oraz artystyczne w londyńskim Royal College of Art (2008). W swoich projektach zajmuje się badaniem wizualnych aspektów relacji społecznych i ekonomicznych. Jest laureatem konkursu Polskiej Fotografii Prasowej za cykl Sanna (2001). Uczestniczył w wielu wystawach m. in. Nowi Dokumentaliści (2005) CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Bloomberg New Contemporaries (2008) w Londynie; Storia, memoria, identitia (2009) w Modenie, PhotoEspania (2010) w Madrycie. W 2010 roku wydał album Dark Rooms nagrodzony w ogólnopolskim konkursie katalogów i albumów o sztuce Reminiscencje.

Wałbrzyszanie będą mogli spotkać się z Konradem Pustołą już w piątek 14 września o godzinie 13.00 w Bibliotece pod Atlantami.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group